zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 15 sierpnia 2020

Mike Portnoy na solowym albumie Johna Petrucciego

5.07.2020 16:01  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Mike Portnoy - dawny perkusista Dream Theater - poinformował, że nagrał ścieżki perkusyjne na drugi album solowy Johna Petrucciego, zatytułowany "Terminal Velocity". Płyta ujrzy światło dzienne pod koniec 2020 roku.

Na "Terminal Velocity" znajdzie się dziewięć kompozycji, które John Petrucci zarejestrował z Mikiem Portnoyem na perkusji oraz Dave'em LaRue z Dixie Dregs na basie. Okładkę przygotował Sean Mosher-Smith.

Lista utworów:

1. Terminal Velocity
2. The Oddfather
3. Happy Song
4. Gemini
5. Out of the Blue
6. Glassy-Eyed Zombies
7. The Way Things Fall
8. Snake in My Boot
9. Temple of Circadia

"Terminal Velocity" to pierwsze wspólne dokonanie Johna Petrucciego i Mike'a Portnoya od czasu albumu "Black Clouds & Silver Linings" Dream Theater. We wrześniu 2010 roku perkusista nagle opuścił Dream Theater, argumentując, że zespół potrzebuje przerwy. Pozostali muzycy, pragnąc wykorzystać sukces "Black Clouds & Silver Linings", zdecydowali kontynuować działalność z innym bębniarzem, którym został Mike Mangini.

John Petrucci rozpoczął karierę solową w 2005 roku, wydając longplay "Suspended Animation". Materiał powstał z pomocą Dave'a DiCenso i Tony'ego Verderosy na perkusji, a także Dave'a LaRue i Tima Lefebvre na basie. Miksami zajął się Kevin Shirley, który wielokrotnie współpracował z Dream Theater.

Komentarze
Dodaj komentarz »