zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 11 sierpnia 2020

Steve Von Till wyda "No Wilderness Deep Enough"

14.07.2020 20:19  autor: Verghityax, źródło: Rarely Unable

Steve Von Till, muzyk Neurosis, zapowiedział premierę piątego longplaya studyjnego w swojej solowej karierze. Wydawnictwo, zatytułowane "No Wilderness Deep Enough", ukaże się 7 sierpnia 2020 roku nakładem Neurot Recordings.

Z myślą o "No Wilderness Deep Enough" powstało sześć kompozycji, nad którymi pracę Steve Von Till rozpoczął w dawnym domu swojej żony w Niemczech. Właściwe nagrania odbyły się w "Flora Recording & Playback". W sesji gościnnie udział wzięli Brent Arnold na wiolonczeli oraz Aaron Korn na rogu. Produkcją i miksami zajął się Randall Dunn.

Lista utworów:

1. Dreams of Trees
2. The Old Straight Track
3. Indifferent Eyes
4. Trail the Silent Hours
5. Shadows on the Run
6. Wild Iron

Neurosis uznawany jest za pionierski zespół w gatunku post-metalu. Powstały w roku 1985 w Oakland z inicjatywy Scotta Kelly'ego, Dave'a Edwardsona i Jasona Roedera, swoją działalność rozpoczął jako kapela crust punkowa. Z czasem skład poszerzył się o dodatkowego gitarzystę i klawiszowca, a stylistyka Neurosis ewoluowała w stronę sludge metalu i awangardy. Steve Von Till pozostaje członkiem grupy od 1989 roku.

Karierę solową Steve Von Till rozpoczął w 2000 roku, wydając album "As the Crow Flies". Ostatnie dokonanie, jakie ukazało się pod jego nazwiskiem - "A Life unto Itself" - pochodzi z 2015 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »