zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 31 października 2020

"Nostalgia" Ulver do odsłuchu

26.07.2020 21:14  autor: Verghityax, źródło: profil Ulver na Facebooku

Ulver wypuścił "Nostalgia", kolejny utwór z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Flowers of Evil". Wcześniej światło dzienne ujrzały single "Russian Doll" i "Little Boy".

Na okładce "Flowers of Evil" znajdzie się kadr z "Męczeństwa Joanny d'Arc", francuskiego filmu niemego z 1928 roku. Obraz wyreżyserował Carl Theodor Dreyer, a rolę tytułową zagrała Renee Jeanne Falconetti.

Dyskografię Ulver zamyka koncertowy album, zatytułowany "Drone Activity". Wydawnictwo ukazało się 11 maja 2019 roku za sprawą House of Mythology. Znalazł się na nim zapis z występu Ulver na "Red Bull Music Festival", który miał miejsce 13 października 2018 roku w Oslo. Z trwającego półtorej godziny koncertu na płytę trafiło siedemdziesiąt minut materiału.

Ostatni longplay studyjny Ulver, pt. "The Assassination of Julius Caesar", pochodzi z 2017 roku. Na jego zawartość składa się osiem autorskich kompozycji. Sesja nagraniowa rozpoczęła się latem 2016 roku i zakończyła na początku roku 2017. Oprócz Kristoffera Rygga, Jorna H. Svaeren i Tore Ylwizakera, udział w niej wzięli Havard Jorgensen, Anders Moller, Rikke Normann, Daniel O'Sullivan, Dag Stiberg, Sisi Sumbundu, Ivar Thormodsaeter, Nik Turner z Hawkwind i Stian Westerhus z Jaga Jazzist. Materiał zmiksowali Martin "Youth" Glover - basista Killing Joke - oraz Michael Rendall w Londynie w styczniu 2017 roku.

Ulver powstał w 1993 roku z inicjatywy wokalisty Kristoffera Rygga jako projekt blackmetalowy. Pierwszy album, pt. "Bergtatt - Et Eeventyr i 5 Capitler", ujrzał światło dzienne dwa lata później. Z czasem zespół zaczął wprowadzać do swojego brzmienia muzykę eksperymentalną, elektronikę, ambient, noise i elementy progresywne. Ulver dwukrotnie nominowany był do nagrody "Spellemannsprisen".

Tagi: Ulver
Komentarze
Dodaj komentarz »