zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 1 października 2023

Europejska trasa Arkony i Tyra przełożona

12.08.2020 16:03  autor: Verghityax, źródło: profil Arkony na Facebooku

Formacje Arkona, Tyr i Dalriada poinformowały, że ich planowana na wrzesień i październik 2020 roku trasa po Europie została przełożona na rok 2021. Nowe daty są obecnie ustalane z lokalnymi organizatorami. Zakupione bilety zachowują ważność.

W Polsce zespoły miały zagrać czterokrotnie: 17 września w Krakowie, 18 września w Warszawie, 19 września w Poznaniu i 20 września w Gdańsku.

Arkona nadal promuje "Khram", dziewiąty longplay studyjny w swoim dorobku. Sesja nagraniowa odbyła się w sierpniu i wrześniu 2017 roku w należącym do Siergieja Lazara "CMD Records Studio". W charakterze gości muzycy zaprosili do współpracy wiolonczelistę Aleksandra Kozłowskiego, Anatolija Pakhalenko z formacji Nytt Land i klawiszowca Roberta Engstranda. Płyta ujrzała światło dzienne 19 stycznia 2018 roku za sprawą Napalm Records.

Arkona powstała w 2002 roku w Moskwie. Od początku przewodzi jej wokalistka Masza Archipowa. Dwa lata później skład uzupełnili gitarzysta Siergiej Atraszkiewicz i basista Rusłan Rosomachierow. Debiutancki album, zatytułowany "Wozrożdienieje", ujrzał światło dzienne 20 kwietnia 2004 roku.

Tyr odwiedzi Polskę ze swoim ósmym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Hel". Album trafił do sprzedaży 8 marca 2019 roku nakładem Metal Blade Records. Na jego zawartość składa się trzynaście kompozycji, które zmiksował i zmasterował Jacob Hansen. "Hel" to pierwsze dokonanie grupy z perkusistą Tadeuszem Rieckmannem, byłym bębniarzem Dalriady. Już po sesji nagraniowej z grupą rozstał się - po kilkunastu latach współpracy - gitarzysta Terji Skibenaes.

Węgierska Dalriada rozpoczęła działalność w 1998 roku jako Echo of Dalriada, biorąc nazwę od celtyckiego królestwa, które znajdowało się na terenie dzisiejszej Szkocji i Irlandii. W roku 2006 nazwa zespołu uległa skróceniu. Węgrzy mają na swoim koncie dziesięć longplayów studyjnych. Ostatni, pt. "Nyaruto", pochodzi z 2018 roku.

Tagi: Arkona, Tyr, Dalriada
Komentarze
Dodaj komentarz »