zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 29 listopada 2021

Split zespołów Death Has Spoken, Sun No More i Tankograd

15.08.2020 16:51  autor: Verghityax, źródło: profil Tankograd na Facebooku

Formacje Death Has Spoken, Sun No More i Tankograd zapowiedziały premierę splitu, pt. "Unyielding". Ukaże się on 30 września 2020 roku.

Na potrzeby wydawnictwa każdy z zespołów przygotował po jednej kompozycji: Death Has Spoken nagrał "Downfall", Sun No More "Extinction", a Tankograd "S 13". Ten ostatni opowiada o radzieckim okręcie podwodnym S-13, który pod dowództwem Aleksandra Marinesko storpedował 30 stycznia 1945 roku niemiecki statek MS "Wilhelm Gustloff", ewakuujący uchodźców niemieckich z Prus Wschodnich.

Death Has Spoken powstał w 2017 roku. W jego skład weszli muzycy z Białegostoku i Warszawy. Składający się z sześciu utworów materiał na debiutancki "Fade" zarejestrowany został w "Spectral Sound Studio" w składzie: Maciej Chodynicki na basie, Karol Pogorzelski na wokalu i gitarze oraz Tomasz Szczubełek na drugiej gitarze. Z uwagi na brak stałego perkusisty, partie bębnów nagrał gościnnie Marcin Mentel. Premiera "Fade" miała miejsce 1 sierpnia 2017 roku.

Sun No More to warszawska formacja, grająca mieszankę doom i black metalu. Muzycy mają na swoim koncie dwie EP-ki studyjne: debiutancką "Pattern of Rebirth" z 2015 roku oraz "Inferno" z roku 2018.

Stołeczna grupa Tankograd zadebiutowała longplayem studyjnym, zatytułowanym "Totalitarian". Premiera płyty odbyła się 2 lutego 2019 roku pod egidą Godz Ov War Productions. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Nebula Studio", miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Koncertowa premiera "Unyielding" odbędzie się 6 września 2020 roku w klubie "VooDoo" w Warszawie - swój udział potwierdziły wszystkie trzy zespoły.

6.09 - Warszawa, "VooDoo"
Start: 20:00
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Split zespołów Death Has Spoken, Sun No More i Tankograd
Timmy (gość, IP: 94.42.55.*), 2020-08-15 23:20:09 | odpowiedz | zgłoś
Wilhelm Gustloff ewakuował również żołnierzy regularnych jednostek Wehrmachtu i SS, także zbrodniarzy z Gestapo i NSDAP.
Dodatkowo na pokładzie było prawie 1000 oficerów i marynarzy z obsady U-botów.
Nie byli to więc tylko sami uchodźcy, a żołnierze na pokładzie byli pod bronią.
Wojna.