zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 14 kwietnia 2021

Primordial na dwóch koncertach w Polsce

29.08.2020 18:11  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Irlandzki Primordial zapowiedział trasę "Heathen Crusade 2021", w którą wyruszy w towarzystwie Naglfar i Rome. Przedsięwzięcie dotrze również do Polski - w naszym kraju zespoły zagrają dwa koncerty: 18 kwietnia we Wrocławiu i 19 kwietnia w Warszawie.

Primordial, Byczyna 25.06.2016, fot. Verghityax
Primordial, Byczyna 25.06.2016, fot. Verghityax

Primordial przywiezie ze sobą materiał z dziewiątego longplaya studyjnego, pt. "Exile Amongst the Ruins". Jego premiera miała miejsce 30 marca 2018 roku pod egidą Metal Blade Records. Sesja nagraniowa odbyła się w "Camelot Studios" w Dublinie. Produkcją zajął się Ola Overkill.

Zespół powstał w 1991 roku z inicjatywy gitarzysty Ciarana MacUiliama i basisty Póla MacAmlaigha. Początkowo grupa funkcjonowała pod nazwą Forsaken, grając prymitywny thrash i death metal. Wraz z dołączeniem do formacji wokalisty A.A. Nemtheangi, muzycy zwrócili się w stronę black metalu, inspirując się dokonaniami Bathory, Venom i Celtic Frost. Debiutancka demówka, pt. "Dark Romanticism... Sorrow's Bitter Harvest...", ujrzała światło dzienne w 1993 roku.

Szwedzki Naglfar promować będzie swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany "Cerecloth". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 8 maja 2020 roku za sprawą Century Media Records. Składający się z dziewięciu utworów materiał powstał w "Wolf's Lair Studio".

W 2005 roku - po wydaniu trzech albumów studyjnych - z Naglfar rozstał się jego współzałożyciel: wokalista Jens Ryden. Obowiązki wokalne przejął dotychczasowy basista Kristoffer W. Olivius.

Rome przywiezie ze sobą materiał z "The Lone Furrow", piętnastego longplaya studyjnego w swoim dorobku. Płyta ujrzała światło dzienne 28 sierpnia 2020 roku, pod egidą Trisol Music Group. Z myślą o wydawnictwie powstało trzynaście kompozycji. W charakterze gości udział w sesji wzięli A.A. Nemtheanga z Primordial, Joseph D. Rowland z Pallbearer, Nergal z Behemoth, J.J. z Harakiri For Tke Sky i Laure Le Prunenec z Ricinn.

Pochodzący z Luksemburga muzyk Jerome Reuter założył Rome w 2005 roku. W swojej twórczości czerpie on z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku, popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial. Teksty inspirowane są dziełami literatury światowej, od Alberta Camusa po Jeana Geneta.

18.04.2021 - Wrocław, "Pralnia"
Bilety: 89 zł

19.04.2021 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 89 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »