zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 2 sierpnia 2021

Voidhanger, Gruzja i Fleshworld na "Black Waves Fest"

9.09.2020 12:43  autor: Verghityax, źródło: blackwavesfest.pl

Organizator "Black Waves Fest" w Jarocinie ogłosił pełny skład piątej edycji wydarzenia - na scenie zaprezentują się Voidhanger, Gruzja, Fleshworld, Black Tundra i Dola. Festiwal odbędzie się 10 października 2020 roku w "Jarocińskim Ośrodku Kultury".

Voidhanger, Kraków 29.11.2019, fot. Verghityax
Voidhanger, Kraków 29.11.2019, fot. Verghityax

Voidhanger promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Dark Days of the Soul", który ukazał się 2 marca 2018 roku za sprawą Agonia Records. Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został pod okiem M. z Mgły, który odpowiada również za miksy i mastering.

Gruzja udostępniła w lipcu 2020 roku "Spacer na wschód", pierwszy singiel z nadchodzącego, niezatytułowanego jeszcze, albumu studyjnego. Będzie to trzeci longplay w dorobku formacji.

Dyskografię Gruzji zamyka "Pierwszy koncert w mieście", koncertowa EP-ka, zawierająca dwie kompozycje: "Moja Ratyzbona" i "Manam". Materiał zarejestrowany został podczas występu, który miał miejsce 30 kwietnia 2019 roku w katowickim "Fauście". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży wyłącznie w formacie 7-calowej płyty winylowej.

Fleshworld ogrywa obecnie "The Essence Has Changed, but the Details Remain", swój drugi longplay studyjny. Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 11 października 2019 roku pod egidą This Charming Man-Records.

Składający się z siedmiu kompozycji materiał muzycy nagrali w "Monochrom Studio". Do produkcji zaangażowany został Haldor Grunberg z "Satanic Audio", za miksy i mastering odpowiada Sylvain Biguet. Na okładce znalazło się zdjęcie autorstwa Denisse Ariany Perez.

Black Tundra nadal ogrywa swój drugi longplay studyjny, pt. "Daylight Dark" - ujrzał on światło dzienne 21 grudnia 2019 roku. Materiał powstał na przestrzeni dwóch i pół roku. Sesja nagraniowa, podczas której zarejestrowanych zostało sześć kompozycji, miała miejsce w "Nebula Studio" pod okiem Haldora Grunberga. Mastering wykonano w "Audiosiege Media".

Dola powstała w 2018 roku. W jej skład weszli Grono na gitarze i wokalu, Maras na basie, wokalu i syntezatorach oraz Stempol na perkusji i wokalu. 17 lutego 2020 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy, zatytułowany po prostu "Dola". Na płycie znalazło się siedem autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w "Kongo Studio" w sierpniu 2019 roku. Miksami i masteringiem muzycy zajęli się osobiście.

10.10 - Jarocin, "Jarociński Ośrodek Kultury"
Bilety: 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »