zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 10 kwietnia 2021

Whalesong i Jesus Chrysler Suicide w Rybniku

10.09.2020 12:46  autor: Verghityax, źródło: profil "HOYM Industry Fest" na Facebooku

Na terenie zabytkowej kopalni "Ignacy" w Rybniku odbędzie się 12 września 2020 roku czwarta edycja "HOYM Industry Fest". W ramach wydarzenia zaprezentują się Whalesong, Jesus Chrysler Suicide, Dynasonic, Cassetter i Morte. Ponadto w programie są spotkanie z pisarką Anną Marią Wybraniec, wykład Pawła Krupińskiego oraz wystawa "Nieodwracalne" Grupy Fotograficznej Karbon.

Industrialny Whalesong promuje swój trzeci longplay studyjny, pt. "Radiance of a Thousand Suns". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 29 lutego 2020 roku nakładem Old Temple. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w tarnogórskim "Antisound Studio" na przestrzeni dwóch lat. Produkcją, miksami i masteringiem zajął się Neithan - lider projektu. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Vogg z Decapitated, Thor Harris, dawny perkusista Swans, Aleksander Papierz na saksofonie oraz Tomasz Herisz na wibrafonie.

Whalesong powstał w 2009 roku w Tarnowskich Górach. Dwa lata później wydał debiutancką EP-kę, pt. "Filth". W swojej twórczości formacja inspiruje się dokonaniami Godflesh i Swans. W 2014 roku trzy remiksy przygotowane przez Whalesong znalazły się na albumie "Remixes" szwedzkiej grupy Cult of Luna.

Jesus Chrysler Suicide udostępnił w sierpniu 2020 roku "Taste of Heaven" - jest to pierwszy singiel z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Rex Publica Lunatica". Wydawnictwo trafi do sprzedaży na początku 2021 roku. "Rex Publica Lunatica" stanowić będzie szósty longplay studyjny zespołu z premierowym materiałem. Za miksy odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio".

Jesus Chrysler Suicide powstał w 1991 roku w Rzeszowie. Jego druga płyta - "Schizovirus 0" - znalazła się w setce najlepszych wydawnictw lat 90. według pisma "Tylko Rock". Trzecia płyta - "Eso Es" - uzyskała nominację do nagrody "Fryderyka".

Dyskografię Jesus Chrysler Suicide zamyka album "Wybaczam wam wszystko". Składający się z siedmiu kompozycji materiał, w tym cover "Ludzi wschodu" Siekiery, zmiksowano w "Serakos Studio". Premiera płyty miała miejsce w 2016 roku.

Harmonogram "HOYM Industry Fest":

15:00: otwarcie festiwalu
15:15: Anna Maria Wybraniec
16:00: Morte
17:00: Paweł Krupiński: "Gigantyczne pieniądze w cieniu śmierci"
17:45: Cassetter
19:00: Dynasonic
20:00: Jesus Chrysler Suicide
21:00: Whalesong

Udział w "HOYM Industry Fest" jest darmowy.

Komentarze
Dodaj komentarz »