zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 26 listopada 2020

Soulburn wróci z albumem "Noa's D'ark"

26.09.2020 09:23  autor: Verghityax, źródło: profil Soulburn na Facebooku

Holenderska formacja Soulburn, dowodzona przez Erika Danielsa, byłego gitarzystę Asphyx, zapowiedziała premierę swojego czwartego longplaya studyjnego, pt. "Noa's D'ark". Ujrzy on światło dzienne 13 listopada 2020 roku za sprawą Century Media Records.

Sesja nagraniowa do "Noa's D'ark" rozpoczęła się 1 czerwca 2020 roku w "Tom Meier Studio Recordings". Na zawartość płyty złoży się dwanaście autorskich kompozycji - dwie z nich wcześniej ukazały się na EP-ce "Carpe Noctem" z 2018 roku.

Lista utworów:

1. The Morgue of Hope
2. Noah's Dark
3. Tempter ov the White Light
4. Anarchrist
5. Shrines of Apathy
6. Assailed by Cosmic Lightning
7. Triumphant One
8. Anointed - Blessed - and Born for Burning
9. The Godless I
10. From Archaeon into Oblivion
11. Abyssica
12. On the Crimson Wings of My Ruin

Soulburn powstał w 1996 roku z inicjatywy Erika Danielsa i Boba Bagchusa. Grupę uzupełnił Wannes Gubbels, śpiewający basista z Pentacle. Dwa lata później światło dzienne ujrzał debiutancki album kolektywu, pt. "Feeding on Angels". Wkrótce trio stało się kolejną inkarnacją Asphyx i zarejestrowało materiał na longplay "On the Wings of Inferno". Projekt okazał się jednak krótkotrwały, rozpadł się bowiem już w 2000 roku.

W roku 2013 Rogga Johansson i Bob Bagchus powołali do życia To the Gallows, zamierzając grać black metal na modłę Bathory. Do współpracy zaprosili Erika Danielsa i Henriego Sattlera. Rok później muzycy postanowili powrócić do nazwy Soulburn. Od tego czasu - przechodząc kilka zmian personalnych - zespół wydał albumy "The Suffocating Darkness" i "Earthless Pagan Spirit".

Tagi: Soulburn
Komentarze
Dodaj komentarz »