zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 lutego 2023

Sceptic wyda wznowienie "Unbeliever's Script"

25.09.2020 18:38  autor: Verghityax, źródło: profil Sceptic na Facebooku

Deathmetalowa formacja Sceptic zapowiedziała wznowienie swojego trzeciego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Unbeliever's Script". Wydawnictwo ukaże się 30 września 2020 roku w formacie CD oraz 31 października w formacie winylowym. Wydawcą jest firma Szataniec.

Po nagraniu "Pathetic Being" w obozie Sceptic nastąpiło kilka zmian personalnych. Najpierw - w 2000 roku - zespół opuścił Michał Senajko. Na potrzeby zaplanowanych koncertów miejsce za mikrofonem zajął Waran z Crionics. Rok później z kapeli odeszli Czesław Semla i Paweł Kolasa. Na stanowisko drugiego gitarzysty Jacek Hiro ściągnął Rafała Kastorego z Atrophia Red Sun, z kolei do roli basisty zaangażował Grzegorza Feliksa. W roku 2002 po raz drugi i ostatni z grupą rozstał się perkusista Maciej Zięba, którego zastąpił Jakub Chmura. Również Rafał Kastory postanowił zakończyć swoją przygodę ze Sceptic, aby skupić się wyłącznie na swojej macierzystej formacji.

W 2003 roku do Sceptic powrócił Marcin Urbaś. Ze swoim dawnym wokalistą na pokładzie zespół wszedł - w lipcu 2003 roku - do "Hertz Studio", aby tam zarejestrować materiał na swój trzeci longplay studyjny, pt. "Unbeliever's Script". Produkcją, miksami i masteringiem zajęli się bracia Wiesławscy. Premiera płyty odbyła się dwa miesiące po sesji nagraniowej, 25 września, za sprawą Candlelight Records.

Lista utworów:

1. Unbeliever's Script
2. Illusion Possessor
3. Controlled by Mind
4. Soul Controllers
5. Shapeless Entity
6. Knowledge Gatherer
7. Voices from the Past
8. Spiritually Tormented
9. Waves of Destruction

Obecnie Sceptic tworzą gitarzysta Jacek Hiro, wokalistka Weronika Zbieg, basista Paweł Kolasa i perkusista Kuba Kogut. W ostatnich latach grupa ograniczyła swoją aktywność - poza sporadyczną działalnością koncertową, muzycy zrealizowali w 2015 roku singiel "Nailed to Ignorance".

Tagi: Sceptic
Komentarze
Dodaj komentarz »