zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 maja 2021

Harmonogram piątego "Black Waves Fest"

7.10.2020 12:36  autor: Verghityax, źródło: blackwavesfest.pl

Organizator piątek edycji "Black Waves Fest" udostępnił harmonogram wydarzenia - odbędzie się ono 10 października 2020 roku w "Jarocińskim Ośrodku Kultury". Na scenie zaprezentują się formacje Voidhanger, Gruzja, Fleshworld, Black Tundra, Dola i Dagorath.

Voidhanger, Kraków 29.11.2019, fot. Verghityax
Voidhanger, Kraków 29.11.2019, fot. Verghityax

17:00: wejście
18:00: Dola
19:05: Black Tundra
20:10: Dagorath
21:00: Gruzja
22:05: Voidhanger
23:05: Fleshworld

Voidhanger promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Dark Days of the Soul", który ukazał się 2 marca 2018 roku za sprawą Agonia Records. Składający się z ośmiu kompozycji materiał zarejestrowany został pod okiem M. z Mgły, który odpowiada również za miksy i mastering.

Gruzja udostępniła w lipcu 2020 roku "Spacer na wschód", pierwszy singiel z nadchodzącego splitu z Neon Scaffold. Wydawnictwo, pt. "Konflikt", ujrzy świało dzienne 19 października 2020 roku.

Dyskografię Gruzji zamyka "Pierwszy koncert w mieście", koncertowa EP-ka, zawierająca dwie kompozycje: "Moja Ratyzbona" i "Manam". Materiał zarejestrowany został podczas występu, który miał miejsce 30 kwietnia 2019 roku w katowickim "Fauście". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży wyłącznie w formacie 7-calowej płyty winylowej.

Fleshworld ogrywa obecnie "The Essence Has Changed, but the Details Remain", swój drugi longplay studyjny. Premiera na nośniku fizycznym miała miejsce 11 października 2019 roku pod egidą This Charming Man-Records.

Składający się z siedmiu kompozycji materiał muzycy nagrali w "Monochrom Studio". Do produkcji zaangażowany został Haldor Grunberg z "Satanic Audio", za miksy i mastering odpowiada Sylvain Biguet. Na okładce znalazło się zdjęcie autorstwa Denisse Ariany Perez.

Black Tundra nadal ogrywa swój drugi longplay studyjny, pt. "Daylight Dark" - ujrzał on światło dzienne 21 grudnia 2019 roku. Materiał powstał na przestrzeni dwóch i pół roku. Sesja nagraniowa, podczas której zarejestrowanych zostało sześć kompozycji, miała miejsce w "Nebula Studio" pod okiem Haldora Grunberga. Mastering wykonano w "Audiosiege Media".

Dola powstała w 2018 roku. W jej skład weszli Grono na gitarze i wokalu, Maras na basie, wokalu i syntezatorach oraz Stempol na perkusji i wokalu. 17 lutego 2020 roku światło dzienne ujrzał debiutancki album grupy, zatytułowany po prostu "Dola". Na płycie znalazło się siedem autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w "Kongo Studio" w sierpniu 2019 roku. Miksami i masteringiem muzycy zajęli się osobiście.

Dagorath to blackmetalowy kwartet z Bydgoszczy. Formacja ma na swoim koncie dwie EP-ki, longplay studyjny oraz split "Under the White Flame" z Mordhell, Occultum i Czortem. Split zamyka dotychczasową dyskografię grupy.

10.10 - Jarocin, "Jarociński Ośrodek Kultury"
Bilety: 60 zł (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »