zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 24 listopada 2020

Soilwork wyda EP-kę "A Whisp of the Atlantic"

25.10.2020 16:02  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Soilwork zapowiedział premierę EP-ki, zatytułowanej "A Whisp of the Atlantic". Ukaże się ona 4 grudnia 2020 roku za sprawą Nuclear Blast.

Na zawartość "A Whisp of the Atlantic" złożą się dwie premierowe kompozycje (tytułowa oraz "The Nothingness and the Devil"), a także trzy wypuszczone wcześniej single: "Feverish", "Desperado" i "Death Diviner". Materiał nagrany został w "Nordic Sound Lab", mastering wykonano w "The Panic Room".

Ostatni longplay w dorobku Soilwork, pt. "Verkligheten", ujrzał światło dzienne 11 stycznia 2019 roku. Na płycie znalazło się dwanaście kompozycji, które zarejestrowane zostały w "Nordic Sound Lab" i "The Panic Room". W sesji gościnnie udział wzięli Alissa White-Gluz z Arch Enemy i Tomi Joutsen z Amorphis.

"Verkligheten" to pierwsze dokonanie Soilwork z Bastianem Thusgaardem na perkusji. W 2017 roku zastąpił on Dirka Verbeurena, który przeszedł do Megadeth.

Soilwork powstał pod koniec 1995 roku w szwedzkim Helsingborgu jako Inferior Breed. Rok później zmienił nazwę na obecną. Z założycieli w składzie znajduje się aktualnie tylko wokalista Bjorn Strid.

Tagi: Soilwork
Komentarze
Dodaj komentarz »