zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 23 maja 2022

Wideo do "Something to Believe" Sacred Reich

31.10.2020 16:04  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Amerykański Sacred Reich zaprezentował teledysk do utworu "Something to Believe" z ostatniego albumu studyjnego, pt. "Awakening". Premiera płyty miała miejsce 23 sierpnia 2019 roku pod egidą Metal Blade Records.

Na potrzeby sesji nagraniowej formacja weszła do "The Platinum Underground" w Arizonie. Do roli producenta zaangażowany został Arthur Rizk. Jest to pierwsze dokonanie studyjne Amerykanów od czasu albumu "Heal" z 1996 roku.

Lista utworów:

1. Awakening
2. Divide & Conquer
3. Salvation
4. Manifest Reality
5. Killing Machine
6. Death Valley
7. Revolution
8. Something to Believe

W grudniu 2018 roku perkusista Dave McClain powrócił do Sacred Reich po ponad dwóch dekadach nieobecności. Miesiąc wcześniej muzyk rozstał się z Machine Head, ukończywszy trasę "Freaks & Zeroes Tour".

Jason Rainey - były gitarzysta i założyciel Sacred Reich - zmarł 17 marca 2020 roku na zawał serca. Śmierć muzyka potwierdziła jego żona Renee Novak. Miał 53 lata.

W lutym 2019 roku Jason Rainey został usunięty z formacji. Według Phila Rinda, gitarzysta nie był w stanie wypełnić swoich obowiązków w studiu, gdy rozpoczęła się sesja nagraniowa do powrotnego albumu, zatytułowanego "Awakening". Po tym wydarzeniu relacje Jasona Raineya i reszty muzyków drastycznie się pogorszyły - za pośrednictwem swojego konta na Facebooku gitarzysta poinformował, że dawni koledzy ukradli mu zespół i nie chce mieć z nimi więcej do czynienia.

Tagi: Sacred Reich
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Wideo do "Something to Believe" Sacred Reich
Pumpciuś (gość, IP: 89.74.19.*), 2020-11-02 19:06:08 | odpowiedz | zgłoś
Nie ma to jak ich "The American Way". W swoim czasie to był absolutny top. Niestety od następnej płyty postanowili się skomercjalizować a potem się rozpadli i płyta jak i sam zespół poszedł do lamusa. A była wtedy słynna trasa z Sepulturą.
re: Wideo do "Something to Believe" Sacred Reich
azzaron (wyślij pw), 2020-11-02 18:12:55 | odpowiedz | zgłoś
w pierwszej chwili myślałem że to cover "Prisoner" Ireny z Majdanu :) tak luźna interpretacja :):)