zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 18 czerwca 2021

Asphyx opublikował teledysk do "Botox Implosion"

7.11.2020 19:55  autor: Verghityax, źródło: profil Asphyx na Facebooku

Asphyx zaprezentował teledysk do "Botox Implosion", pierwszego singla z nadchodzącego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Necroceros". Album ukaże się 22 stycznia 2021 roku za sprawą Century Media Records.

Sesja rozpoczęła się w kwietniu 2020 roku, kiedy Stefan Huskens wszedł do "Tom Meier Studio Recordings" w Enschede, aby tam zarejestrować ślady perkusji. Reszta ścieżek nagrana została w "The Morserstudio". Miksami i masteringiem zajął się Sebastian Levermann. Okładkę przygotował Axel Hermann.

Dyskografię Asphyx zamyka "Incoming Death". Na płycie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które grupa Martina Van Drunena zarejestrowała pod okiem Dana Swano. Jest to pierwsze dokonanie formacji z perkusistą Stefanem Huskensem, który zastąpił Boba Bagchusa w 2014 roku. Premiera "Incoming Death" odbyła się 30 września 2016 roku pod banderą Century Media Records.

Asphyx założyli w 1987 roku perkusista Bob Bagchus i gitarzysta Tony Brookhuis. Skład uzupełnił basista i wokalista Christian Colli. Gdy trzy lata później zespół nagrywał materiał na "The Rack", swój pierwszy longplay studyjny, Bob Bagchus pozostawał jedynym założycielem czynnie udzielającym się w grupie. Stanowisko gitarzysty objął Eric Daniels, z kolei za mikrofonem stanął Martin van Drunen, który nieco wcześniej rozstał się z Pestilence. W trójkę muzycy zarejestrowali jeszcze album "Last One on Earth". Obok "The Rack" jest on uznawany za jedno z najważniejszych dokonań w dorobku Asphyx.

Tagi: Asphyx
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Asphyx opublikował teledysk do "Botox Implosion"
lordus (gość, IP: 89.64.96.*), 2020-11-12 16:24:54 | odpowiedz | zgłoś
Asphyx jak zwykle dostarczył. Wyziew pierwsza klasa. Nie mogę sie doczekać całej płyty.
re: Asphyx opublikował teledysk do "Botox Implosion"
Verghityax (wyślij pw), 2020-11-12 21:35:50 | odpowiedz | zgłoś
Ten zespół nigdy nie zawodzi.