zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 3 sierpnia 2021

Soulburn pokazał wideo do "Shrines of Apathy"

8.11.2020 20:02  autor: Verghityax, źródło: profil Soulburn na Facebooku

Holenderska formacja Soulburn, dowodzona przez Erika Danielsa, byłego gitarzystę Asphyx, udostępniła teledysk do utworu "Shrines of Apathy" z nadchodzącego longplaya studyjnego, pt. "Noa's D'ark". Ujrzy on światło dzienne 13 listopada 2020 roku za sprawą Century Media Records.

Sesja nagraniowa do "Noa's D'ark" rozpoczęła się 1 czerwca 2020 roku w "Tom Meier Studio Recordings". Na zawartość płyty złoży się dwanaście autorskich kompozycji - dwie z nich wcześniej ukazały się na EP-ce "Carpe Noctem" z 2018 roku.

Lista utworów:

1. The Morgue of Hope
2. Noah's Dark
3. Tempter ov the White Light
4. Anarchrist
5. Shrines of Apathy
6. Assailed by Cosmic Lightning
7. Triumphant One
8. Anointed - Blessed - and Born for Burning
9. The Godless I
10. From Archaeon into Oblivion
11. Abyssica
12. On the Crimson Wings of My Ruin

Soulburn powstał w 1996 roku z inicjatywy Erika Danielsa i Boba Bagchusa. Grupę uzupełnił Wannes Gubbels, śpiewający basista z Pentacle. Dwa lata później światło dzienne ujrzał debiutancki album kolektywu, pt. "Feeding on Angels". Wkrótce trio stało się kolejną inkarnacją Asphyx i zarejestrowało materiał na longplay "On the Wings of Inferno". Projekt okazał się jednak krótkotrwały, rozpadł się bowiem już w 2000 roku.

W roku 2013 Rogga Johansson i Bob Bagchus powołali do życia To the Gallows, zamierzając grać black metal na modłę Bathory. Do współpracy zaprosili Erika Danielsa i Henriego Sattlera. Rok później muzycy postanowili powrócić do nazwy Soulburn. Od tego czasu - przechodząc kilka zmian personalnych - zespół wydał albumy "The Suffocating Darkness" i "Earthless Pagan Spirit".

Tagi: Soulburn
Komentarze
Dodaj komentarz »