zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 30 września 2022

Tribulation opublikował wideo do "Leviathans"

16.11.2020 09:35  autor: Verghityax, źródło: profil Tribulation na Facebooku

Szwedzi z Tribulation wypuścili teledysk do utworu "Leviathans" z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Where the Gloom Becomes Sound". Premiera płyty odbędzie się 29 stycznia 2021 roku pod egidą Century Media Records.

Za realizację obrazu odpowiada Ulf Lunden.

"Where the Gloom Becomes Sound" to piąty longplay studyjny w dorobku Tribulation. Materiał powstał w "Studio Ryssviken" pod okiem Jamiego Eltona. Miksami zajął się Tom Dalgety w brytyjskim "Psalm Studios", mastering wykonał Magnus Lindberg w "Redmount Studios". Na okładce widnieje rzeźba Fernanda Khnopffa, belgijskiego malarza i grafika.

Tribulation rozpoczął działalność pod tym szyldem w 2004 roku - wcześniej przez trzy lata grupa istniała jako Hazard. Trzon kapeli stanowią Johannes Andersson na basie i wokalu oraz Adam Zaars i Jonathan Hulten na gitarach. W 2012 roku nastąpiła zmiana na stanowisku perkusisty: Jakoba Johanssona zastąpił Jakob Ljungberg.

Przypominamy, że trasa Tribulation, Bolzer i Molassess, pod szyldem "Where the Gloom Becomes Sound Europa 2021", została przeniesiona na wrzesień i październik 2021 roku. Polski występ odbędzie się 30 września w klubie "Kwadrat" w Krakowie.

Bolzer promować będzie swoje ostatnie dokonanie: EP-kę studyjną, zatytułowaną "Lese Majesty". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 15 listopada 2019 roku za sprawą należącej do zespołu wytwórni Lightning & Sons. Materiał zarejestrowany został w bawarskim "Five Lakes Studio" pod okiem Thomasa Taube.

Grający fuzję black i death metalu Bolzer został założony w 2008 roku w Zurychu przez dwóch muzyków: KzR na gitarze i wokalu oraz HzR na perkusji. Dwa lata później projekt zadebiutował na żywo. Pozycję duetu ugruntowały dwie wydane po sobie EP-ki: "Aura" z 2013 roku oraz "Soma" z roku 2014.

Molassess to projekt Faridy Lemouchi - siostry nieżyjącego Selima Lemouchiego. Zespół promować będzie swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Through the Hollow". Ukazał się on 16 października 2020 roku za sprawą Season of Mist. Miksami zajął się Pieter Kloos.

Molassess tworzą, oprócz Faridy Lemouchi, gitarzyści Oeds Beydals i Ron van Herpen oraz basista Job van de Zande - wszyscy oni udzielali się w ostatnim składzie The Devil's Blood. Resztę zespołu stanowią Marcel van de Vondervoort, Bob Hogenelst i Matthijs Stronks. Nazwa formacji pochodzi od tytułu ostatniej piosenki z "Earth Air Spirit Water", solowej EP-ki Selima. Projekt powstał pod koniec 2018 roku, początkowo jako jednorazowe przedsięwzięcie na życzenie organizatora "Roadburn Festival". W kwietniu 2019 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka Molassess.

30.09.2021 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »