zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 28 lutego 2021

Projekt Lindemann bez Petera Tagtgrena

17.11.2020 16:17  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Projekt Lindemann, w skład którego wchodzą Till Lindemann z Rammstein i Peter Tagtgren z Hypocrisy, postanowił zakończyć działalność w obecnej postaci. Wiosną 2021 roku ukaże się pożegnalne wydawnictwo duetu - koncertowe DVD, zawierające zapis występu w Moskwie.

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Till Lindemann i Peter Tagtgren kończą swoją współpracę przy projekcie Lindemann.

Obaj artyści zajmą się teraz własnymi planami.

Obecnie Lindemann i Tagtgren pracują nad swoim ostatnim wspólnym wydawnictwem. Będzie to koncertowe DVD, zawierające zapis koncertu z Moskwy z 2020 roku. Planowana premiera to wiosna 2021 roku.

Till Lindemann będzie w przyszłości korzystał z nazwy Lindemann, w nowym składzie osobowym".

Projekt Lindemann powstał w 2013 roku, kiedy Till Lindemann zaproponował Peterowi Tagtgrenowi z Hypocrisy współpracę. Muzycy mieli pierwotnie nagrać razem tylko jeden lub dwa utwory, ostatecznie jednak postanowili napisać materiał na longplay.

Premiera "Skills in Pills" odbyła się 23 czerwca 2015 roku za sprawą Warner Music. Na albumie znalazło się dziesięć autorskich kompozycji. Materiał zarejestrowany został w należącym do Petera Tagtgrena "Abyss Studio".

Drugi longplay studyjny, pt. "F & M", ukazał się 22 listopada 2019 roku.

Tagi: Lindemann
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Projekt Lindemann bez Petera Tagtgrena
Christophoros
Christophoros (wyślij pw), 2020-11-18 08:10:49 | odpowiedz | zgłoś
Szkoda! Mam wrażenie, że się fajnie dotarli na "F & M", kompozycje były lepsze niż na "Skills in Pills", no i liczyłem na kontynuację, bo pewnie dostalibyśmy ją szybciej niż nowego Rammsteina.