zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 17 stycznia 2021

In Flames pokazał teledysk do "Stay with Me"

23.11.2020 16:06  autor: Verghityax, źródło: profil In Flames na Facebooku

Szwedzki In Flames zaprezentował teledysk do utworu "Stay with Me" z ostatniego albumu studyjnego, pt. "I, the Mask". Płyta trafiła do sprzedaży 1 marca 2019 roku za sprawą Eleven Seven Music.

Na "I, the Mask" znalazło się dwanaście kompozycji, które zespół zarejestrował pod okiem Howarda Bensona. Miksami zajął się Chris Lord-Alge, za mastering odpowiada Ted Jensen.

Lista utworów:

1. Voices
2. I, the Mask
3. Call My Name
4. I Am Above
5. Follow Me
6. (This Is Our) House
7. We Will Remember
8. In This Life
9. Burn
10. Deep Inside
11. All the Pain
12. Stay with Me

W 2018 roku z zespołem rozstał się perkusista Joe Rickard. Na potrzeby tras koncertowych za bębnami zasiądzie Tanner Wayne, który dotychczas udzielał się w Underminded i Scary Kids Scaring Kids.

Zespół założył w 1990 roku gitarzysta Ceremonial Oath - Jesper Stromblad - jako projekt poboczny osadzony w bardziej melodyjnym obliczu death metalu. Trzy lata później muzyk odszedł z macierzystej formacji, tym samym poświęcając się w pełni In Flames. Skład uzupełnili gitarzysta Glenn Ljungstrom i basista Johan Larsson. Przygotowując się do zarejestrowania debiutanckiego albumu, pt. "Lunar Strain", Szwedzi nie mieli jeszcze wokalisty, zwrócili się więc z prośbą o pomoc do Mikaela Stanne z Dark Tranquillity. W roku 1995 do In Flames na stałe dołączył wokalista Anders Friden.

Pod koniec lat 90. ubiegłego wieku muzycy In Flames porzucili surowe brzmienie na rzecz nowocześniejszego, wydając albumy "Clayman" i "Reroute to Remain". Z czasem w twórczości grupy zaczęło się pojawiać coraz więcej czystych partii wokalnych, a także elementów eksperymentalnych.

W roku 2010 z In Flames odszedł założyciel Jesper Stromblad, borykający się wówczas z problemami osobistymi. Obecnie kapelę tworzą Anders Friden na wokalu, Bjorn Gelotte i Niclas Engelin na gitarze, Tanner Wayne na perkusji i Bryce Paul na basie.

Tagi: In Flames
Komentarze
Dodaj komentarz »