zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 28 listopada 2021

Jonathan Hulten rozstał się z Tribulation

6.12.2020 20:01  autor: Verghityax, źródło: profil Tribulation na Facebooku

Jonathan Hulten, gitarzysta i współzałożyciel Tribulation, rozstał się z zespołem po szesnastu latach współpracy. Jego miejsce zajął Joseph Tholl z VOJD.

Tribulation, Aleksandrów Łódzki 7.09.2019, fot. Verghityax
Tribulation, Aleksandrów Łódzki 7.09.2019, fot. Verghityax

Jonathan Hulten komentuje: "Drodzy przyjaciele, po szesnastu latach wspólnego grania nadeszła pora, aby nasze drogi się rozeszły. Już od jakiegoś czasu gryzłem się z wątpliwościami i wiecznie powracającym pytaniem: czy jestem właściwą osobą we właściwym miejscu? Wreszcie udało mi się podjąć decyzję. Ten rok, jak żaden inny, pokazał mi, że muszę kierować się przede wszystkim sercem, a dopiero później rozsądkiem, nawet jeśli oznacza to porzucenie ludzi i rzeczy, które kocham. Życie jest zbyt krótkie, by ignorować porywy serca, gdziekolwiek mogą nas one zaprowadzić. Nie wiem, co kryje dla mnie przyszłość, wiem jednak, że muszę kroczyć ścieżką, która da mi szczęście.

Johannesowi, Adamowi i Oscarowi życzę wszystkiego najlepszego. Z ciekawością będę obserwował ich dalsze przygody i wzniosłe chwile, jakie na pewno staną się ich udziałem. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że pałeczkę przekazuję niesamowitemu Josephowi Thollowi, jednemu z moich ulubionych kompozytorów. Magia, którą wniesie do Tribulation, będzie nieocenionym skarbem. Nie byłbym w stanie wyobrazić sobie lepszej osoby na to stanowisko.

I - co najważniejsze - pragnę wyrazić moją wdzięczność wobec wszystkich, którzy nas wspierali i pomagali nam przez te lata. Dziękuję wam z głębi serca za to, że umożliwiliście nam tę wspaniałą podróż.

Nie myślcie jednak, że się z wami żegnam. Nie przestanę pisać muzyki ani tworzyć, dopóki oddycham, to mogę wam obiecać".

Ostatnim albumem Tribulation z Jonathanem Hultenem jest "Where the Gloom Becomes Sound". Materiał na płytę powstał w "Studio Ryssviken", pod okiem Jamiego Eltona. Miksami zajął się Tom Dalgety w brytyjskim "Psalm Studios", mastering wykonał Magnus Lindberg w "Redmount Studios". Na okładce widnieje rzeźba Fernanda Khnopffa, belgijskiego malarza i grafika. Premiera "Where the Gloom Becomes Sound" odbędzie się w styczniu 2021 roku.

Przypominamy, że trasa zespołów Tribulation, Bolzer i Molassess, pod szyldem "Where the Gloom Becomes Sound Europa 2021", została przeniesiona na wrzesień i październik 2021 roku. Polski występ odbędzie się 30 września w klubie "Kwadrat" w Krakowie.

30.09.2021 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »