zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 28 listopada 2021

Koncerty Opeth przeniesione na wrzesień 2021 roku

16.12.2020 20:11  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Europejska trasa koncertowa Opeth i The Vintage Caravan, która pierwotnie miała się odbyć w marcu 2021 roku, przeniesiona została na wrzesień 2021 roku. Nowe daty to 17 września dla Warszawy i 18 września dla Wrocławia. Dotychczas zakupione bilety zachowują ważność.

Opeth nadal ogrywa swój trzynasty longplay studyjny, zatytułowany "In Cauda Venenum". Płyta ukazała się 27 września 2019 roku za sprawą Moderbolaget i Nuclear Blast. Materiał zarejestrowany został w dwóch wersjach: szwedzkojęzycznej i anglojęzycznej. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Park Studios" w Sztokholmie w 2018 roku. Masteringiem zajął się Geoff Pesche w "Abbey Road Studios" w Londynie.

Opeth powstał na przełomie 1989 i 1990 roku, kiedy wokalista David Isberg zaprosił do współpracy Mikaela Akerfeldta z grupy Eruption. W nowym projekcie Mikael Akerfeldt piastował początkowo funkcję basisty. W pierwszych latach swego istnienia ansambl borykał się z utrzymaniem stałego składu, a do tego w 1992 roku opuścił go wokalista i współzałożyciel David Isberg. To pozwoliło Mikaelowi Akerfeldtowi na zajęcie miejsca za mikrofonem, a także na decydowanie o kreatywnym kierunku, w jakim podąży zespół. Ostatecznie nowy lider, z pomocą perkusisty Andersa Nordina, gitarzysty Petera Lindgrena i basisty Johana De Farfalli, zarejestrował debiutancki album Opeth, pt. "Orchid".

W nadchodzących latach skład formacji wielokrotnie ulegał zmianom, zmienił się również styl muzyczny Opeth. Elementy progresywne stopniowo wypierały death metal, aż wreszcie na albumie "Heritage" Mikael Akerfeldt zupełnie porzucił brutalne brzmienia i wokale na rzecz progresywnego rocka.

Islandzka grupa The Vintage Caravan wciąż promuje swój czwarty longplay studyjny, pt. "Gateways". Krążek trafił do sprzedaży 31 sierpnia 2018 roku pod banderą Nuclear Blast. Materiał zarejestrowany został w należącym do Sigur Ros "Sundlaugin Studio" pod okiem Iana Davenporta. Okładkę przygotował Julian Haas.

The Vintage Caravan powstał w 2006 na Islandii z inicjatywy dwunastoletniego wówczas gitarzysty Oskara Agustssona i perkusisty Gudjona Reynissona. Trzy lata później projekt przerodził się w pełnoprawny zespół i w roku 2011 światło dzienne ujrzał debiutancki longplay, zatytułowany po prostu "The Vintage Caravan". Wkrótce potem grupę zasilił basista Alexander Numason i Islandczycy wypuścili album "Voyage".

W 2014 roku formacja podpisała kontrakt z wytwórnią Nuclear Blast, pod której skrzydłami wydała swój trzeci album, "Arrival". Płyta trafiła do sprzedaży 15 maja 2015 roku. Jest to ostatnie dokonanie The Vintage Caravan z Gudjonem Reynissonem za perkusją - opuścił on kapelę w kwietniu 2015 roku. Jego miejsce zajął Stefan Ari.

17.09.2021 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
18.09.2021 - Wrocław, "A2"

Komentarze
Dodaj komentarz »