zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 13 maja 2021

Teledysk do "Hour of the Wolf" Tribulation

20.12.2020 19:47  autor: Verghityax, źródło: profil Tribulation na Facebooku

Szwedzi z Tribulation wypuścili teledysk do utworu "Hour of the Wolf" z nadchodzącego albumu studyjnego, pt. "Where the Gloom Becomes Sound". Premiera płyty odbędzie się 29 stycznia 2021 roku pod egidą Century Media Records.

"Where the Gloom Becomes Sound" to piąty longplay studyjny w dorobku Tribulation. Materiał powstał w "Studio Ryssviken" pod okiem Jamiego Eltona. Miksami zajął się Tom Dalgety w brytyjskim "Psalm Studios", mastering wykonał Magnus Lindberg w "Redmount Studios". Na okładce widnieje rzeźba Fernanda Khnopffa, belgijskiego malarza i grafika.

"Where the Gloom Becomes Sound" to ostatnie dokonanie grupy z gitarzystą i współzałożycielem Tribulation - Jonathanem Hultenem. Muzyk poinformował o swoim rozstaniu z zespołem w grudniu 2020 roku.

Przypominamy, że trasa Tribulation, Bolzer i Molasses, pod szyldem "Where the Gloom Becomes Sound Europa 2021", została przeniesiona na wrzesień i październik 2021 roku. Polski występ odbędzie się 30 września w klubie "Kwadrat" w Krakowie.

Bolzer promować będzie swoje ostatnie dokonanie: EP-kę studyjną, zatytułowaną "Lese Majesty". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 15 listopada 2019 roku za sprawą należącej do zespołu wytwórni Lightning & Sons. Materiał zarejestrowany został w bawarskim "Five Lakes Studio" pod okiem Thomasa Taube.

Grający fuzję black i death metalu Bolzer został założony w 2008 roku w Zurychu przez dwóch muzyków: KzR na gitarze i wokalu oraz HzR na perkusji. Dwa lata później projekt zadebiutował na żywo. Pozycję duetu ugruntowały dwie wydane po sobie EP-ki: "Aura" z 2013 roku oraz "Soma" z roku 2014.

Molasses to projekt Faridy Lemouchi - siostry nieżyjącego Selima Lemouchiego. Zespół promować będzie swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Through the Hollow". Ukazał się on 16 października 2020 roku za sprawą Season of Mist. Miksami zajął się Pieter Kloos.

Molasses tworzą, oprócz Faridy Lemouchi, gitarzyści Oeds Beydals i Ron van Herpen oraz basista Job van de Zande - wszyscy oni udzielali się w ostatnim składzie The Devil's Blood. Resztę zespołu stanowią Marcel van de Vondervoort, Bob Hogenelst i Matthijs Stronks. Nazwa formacji pochodzi od tytułu ostatniej piosenki z "Earth Air Spirit Water", solowej EP-ki Selima. Projekt powstał pod koniec 2018 roku, początkowo jako jednorazowe przedsięwzięcie na życzenie organizatora "Roadburn Festival". W kwietniu 2019 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka Molasses.

30.09.2021 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »