zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 15 kwietnia 2021

Asphyx zagra koncert z okazji premiery "Necroceros"

4.01.2021 20:26  autor: Verghityax, źródło: profil Asphyx na Facebooku

Asphyx zapowiedział koncert z okazji nadchodzącej premiery albumu "Necroceros". Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia 2021 roku w klubie "Metropool" w Hengelo i będzie transmitowane na żywo. Start zaplanowano na godzinę 21:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Obejrzyj koncert.

"Necroceros" ukaże się 22 stycznia 2021 roku za sprawą Century Media Records. Sesja rozpoczęła się w kwietniu 2020 roku, kiedy Stefan Huskens wszedł do "Tom Meier Studio Recordings" w Enschede, aby tam zarejestrować ślady perkusji. Reszta ścieżek nagrana została w "The Morserstudio". Miksami i masteringiem zajął się Sebastian Levermann. Okładkę przygotował Axel Hermann.

Dyskografię Asphyx zamyka "Incoming Death". Na płycie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które grupa Martina Van Drunena zarejestrowała pod okiem Dana Swano. Jest to pierwsze dokonanie formacji z perkusistą Stefanem Huskensem, który zastąpił Boba Bagchusa w 2014 roku. Premiera "Incoming Death" odbyła się 30 września 2016 roku pod banderą Century Media Records.

Asphyx założyli w 1987 roku perkusista Bob Bagchus i gitarzysta Tony Brookhuis. Skład uzupełnił basista i wokalista Christian Colli. Gdy trzy lata później zespół nagrywał materiał na "The Rack", swój pierwszy longplay studyjny, Bob Bagchus pozostawał jedynym założycielem czynnie udzielającym się w grupie. Stanowisko gitarzysty objął Eric Daniels, z kolei za mikrofonem stanął Martin van Drunen, który nieco wcześniej rozstał się z Pestilence. W trójkę muzycy zarejestrowali jeszcze album "Last One on Earth". Obok "The Rack" jest on uznawany za jedno z najważniejszych dokonań w dorobku Asphyx.

Przypominamy, że Asphyx zagra na "Summer Dying Loud 2021" w Aleksandrowie Łódzkim. Swój udział potwierdziły również Tiamat, Tides From Nebula, Ragehammer i Only Sons. Festiwal odbędzie się w dniach od 9 do 11 września w Aleksandrowie Łódzkim. Karnety na "Summer Dying Loud 2021" nabyć można za cenę 159 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »