zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 stycznia 2021

Asphyx pokazał teledysk do "The Nameless Elite"

9.01.2021 20:22  autor: Verghityax, źródło: profil Asphyx na Facebooku

Asphyx zaprezentował teledysk do "The Nameless Elite", trzeciego singla z nadchodzącego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Necroceros". Album ukaże się 22 stycznia 2021 roku za sprawą Century Media Records.

Za reżyserię odpowiada Maurice Swinkels.

Sesja nagraniowa do "Necroceros" rozpoczęła się w kwietniu 2020 roku, kiedy Stefan Huskens wszedł do "Tom Meier Studio Recordings" w Enschede, aby tam zarejestrować ślady perkusji. Reszta ścieżek nagrana została w "The Morserstudio". Miksami i masteringiem zajął się Sebastian Levermann. Okładkę przygotował Axel Hermann.

Lista utworów:

1. The Sole Cure Is Death
2. Molten Black Earth
3. Mount Skull
4. Knights Templar Stand
5. Three Years of Famine
6. Botox Implosion
7. In Blazing Oceans
8. The Nameless Elite
9. Yield or Die
10. Necroceros

Asphyx założyli w 1987 roku perkusista Bob Bagchus i gitarzysta Tony Brookhuis. Skład uzupełnił basista i wokalista Christian Colli. Gdy trzy lata później zespół nagrywał materiał na "The Rack", swój pierwszy longplay studyjny, Bob Bagchus pozostawał jedynym założycielem czynnie udzielającym się w grupie. Stanowisko gitarzysty objął Eric Daniels, z kolei za mikrofonem stanął Martin van Drunen, który nieco wcześniej rozstał się z Pestilence. W trójkę muzycy zarejestrowali jeszcze album "Last One on Earth". Obok "The Rack" jest on uznawany za jedno z najważniejszych dokonań w dorobku Asphyx.

Przypominamy, że Asphyx zagra na "Summer Dying Loud 2021" w Aleksandrowie Łódzkim. Swój udział potwierdziły również Tiamat, Tides From Nebula, Ragehammer i Only Sons. Festiwal odbędzie się w dniach od 9 do 11 września w Aleksandrowie Łódzkim. Karnety na "Summer Dying Loud 2021" nabyć można za cenę 159 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »