zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 marca 2021

Trasa Xentrix przełożona na 2022 rok

17.01.2021 09:26  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Planowana na 2021 rok europejska trasa koncertowa thrashowego Xentrix przełożona została na rok 2022. Nowa data polskiego występu, który odbędzie się w klubie "Zaścianek" w Krakowie, to 20 kwietnia. W charakterze supportu zaprezentuje się rodzima grupa Tester Gier. Nabyte bilety zachowują ważność, można je również zwrócić w miejscu zakupu.

Xentrix ogrywa obecnie album "Bury the Pain". Jest to pierwsze dokonanie grupy po dwudziestu trzech latach milczenia. Wydawnictwo ukazało się 7 czerwca 2019 roku za sprawą Listenable Records.

Materiał na "Bury the Pain" wyprodukował Andy Sneap. Okładkę przygotował Dan Goldsworthy. Stanowi ona nawiązanie do szaty graficznej z "For Whose Advantage?", drugiego longplaya Xentrix.

W 2015 roku kapelę opuścił wieloletni gitarzysta i wokalista Chris Astley. Po dwóch latach Dennis Gasser i Kristian Havard znaleźli zastępstwo w osobie Jaya Walsha, który w latach 2007 - 2011 udzielał się w solowej formacji Blaze'a Bayleya.

Xentrix ma na swoim koncie pięć longplayów studyjnych, z których z największym uznaniem spotkały się "Shattered Existence" i "For Whose Advantage?".

Tester Gier powstał po rozpadzie Świniopasa. Od tego czasu grupa wydała albumy "Speed Metal", "Muzyka przeciwko przeglądom muzycznym" i "Nie jesteśmy muzykami", a także dwa splity: jednego z Bullet Belt, drugiego z Drown My Day.

20.04.2022 - Kraków, "Zaścianek"
Bilety: 85 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »