zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 27 lutego 2021

"Fake What's Yours" Eyehategod do odsłuchu

18.01.2021 13:14  autor: Verghityax, źródło: profil Eyehategod na Facebooku

Amerykanie z Eyehategod udostępnili "Fake What's Yours", kolejny utwór z nadchodzącego longplaya studyjnego, zatytułowanego "A History of Nomadic Behavior". Ukaże się on 12 marca 2021 roku, pod banderą Century Media Records.

Materiał na "A History of Nomadic Behavior" zarejestrowany został w "HighTower Recording" i "Hypercube Studio".

Lista utworów:

1. Built Beneath the Lies
2. The Outer Banks
3. Fake What's Yours
4. Three Black Eyes
5. Current Situation
6. High Risk Trigger
7. Anemic Robotic
8. The Day Felt Wrong
9. The Trial of Johnny Cancer
10. Smoker's Piece
11. Circle of Nerves
12. Every Thing, Every Day

Poprzedni album studyjny grupy, zatytułowany po prostu "Eyehategod", trafił do sprzedaży 26 maja 2014 roku za sprawą Housecore Records i Century Media Records. Jest to ostatnie wydawnictwo formacji zawierające ścieżki perkusyjne Joeya LaCaze. Bębniarz zmarł 23 sierpnia 2013 roku w wyniku niewydolności oddechowej.

Ścieżki gitary i basu na "Eyehategod" zarejestrowane zostały w "Riff Room" w Nowym Orleanie, ślady perkusji Joey LaCaze zrealizował w "Living Room", natomiast wokale nagrano w "Nodferatu's Lair" Phila Anselmo. Składający się z jedenastu kompozycji materiał zmiksował Sanford Parker, za mastering odpowiada Collin Jordan.

Po wypuszczeniu "Eyehategod" formacja wydała jeszcze dwa splity: pierwszy z grupą Psycho, drugi z Bl'ast.

Eyehategod powstał w 1988 roku z inicjatywy Jimmy'ego Bowera i Joeya LaCaze. Pierwotny skład uzupełnili Mark Schultz, Steve Dale i Chris Hilliard. Wkrótce z grupą rozstał się Chris Hilliard, a jego miejsce za mikrofonem zajął Mike Williams, z którym zespół zarejestrował wszystkie swoje wydawnictwa. Debiutancka demówka, zatytułowana "Garden Dwarf Woman Driver", ujrzała światło dzienne w 1989 roku.

Tagi: Eyehategod
Komentarze
Dodaj komentarz »