zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 września 2021

Trasa Nightwish i Amorphis przeniesiona po raz kolejny

1.02.2021 16:20  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Trasa Nightwish, Amorphis i Turmion Katilot, która miała się odbyć na wiosnę 2021 roku, przeniesiona została po raz kolejny, tym razem na listopad i grudzień 2021 roku. Jedyny polski występ odbędzie się 28 listopada w gliwickiej hali "Arena Gliwice". Zakupione bilety zachowują ważność, można je również zwrócić w miejscu zakupu.

Nightwish, Praga 7.12.2015, fot. Verghityax
Nightwish, Praga 7.12.2015, fot. Verghityax

Nightwish promuje obecnie swój dziewiąty longplay studyjny, pt. "Human. :II: Nature.". Znalazło się na nim łącznie dziesięć kompozycji: dziewięć na pierwszej płycie oraz jedna rozbudowana na płycie drugiej. Materiał zarejestrowany został w "Finnvox Studios", "Petrax Studios" oraz w chacie w Rosko. Miksami zajął się Mikko Karmila. Za mastering odpowiada Mika Jussila.

"Human. :II: Nature." to pierwsze studyjne dokonanie Nightwish z Kaiem Hahto w roli perkusisty. Zastąpił on na tym stanowisku Jukkę Nevalainena, który zrezygnował z kariery muzycznej z uwagi na problemy zdrowotne.

W styczniu 2021 roku Marko Hietala ogłosił swoje rozstanie z Nightwish po dwudziestu latach współpracy. Zespół zapowiedział, że ruszy w trasę z basistą sesyjnym.

Amorphis nadal ogrywa "Queen of Time", swój trzynasty longplay studyjny, który ujrzał światło dzienne 18 maja 2018 roku za sprawą Nuclear Blast. Do produkcji zaangażowany został Jens Bogren, wcześniej pracował on z Amorphis przy "Under the Red Cloud". "Queen of Time" jest pierwszym dokonaniem zespołu od czasu "Tuonela" z 1999 roku, w którego nagraniu udział wziął basista Olli-Pekka Laine. Powrócił on do kapeli po odejściu Niclasa Etelavuori w 2017 roku. To także pierwsze dokonanie Finów, na którym usłyszeć będzie można Pekkę Kainulainena, dotychczas zajmującego się wyłącznie pisaniem tekstów.

Turmion Katilot to fińska formacja, grająca industrialny metal. Od początku działalności kapeli przewodzi wokalista MC Raaka Pee. Obecnie sekstet promuje swój dziewiąty longplay studyjny, pt. "Global Warning".

Komentarze
Dodaj komentarz »