zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 marca 2021

Rozłam w Delain

17.02.2021 13:04  autor: Verghityax, źródło: profil Delain na Facebooku

Martijn Westerholt - założyciel Delain - poinformował o rozłamie, jaki nastąpił w grupie. W jego efekcie współpracę z zespołem zakończyli Charlotte Wessels, Otto van der Oije, Timo Somers i Joey de Boer.

Delain, Warszawa 21.10.2016, fot. Lazarroni
Delain, Warszawa 21.10.2016, fot. Lazarroni

Martijn Westerholt komentuje: "Od jakiegoś roku współpraca wewnątrz zespołu nie układała się tak jak wcześniej. Niektórzy przestali być zadowoleni ze swojej dotychczasowej roli. Wszyscy staraliśmy się znaleźć wyjście z sytuacji, niestety, bez powodzenia.

W rezultacie postanowiliśmy, że każdy z nas pójdzie swoją drogą i będzie realizował własne cele. Przykro mi, że nasza współpraca dobiegła końca, a jednocześniej jestem wdzięczny za lata, jakie spędziliśmy razem. Wspólnie zjeździliśmy świat, dzieliliśmy sukcesy i porażki, które zmusiły nas do nauki i rozwoju. Z przyjemnością spotykaliśmy naszych fanów i poznawaliśmy nowych przyjaciół. Pragnę podziękować Timo, Otto, Joeyowi, a zwłaszcza Charlotte i życzyć im wszystkiego najlepszego w przyszłości. Mam nadzieję, że czekają ich kolejne muzyczne przygody.

Sam zdecydowałem kontynuować działalność z Delain. Zamierzam nadal tworzyć i produkować muzykę dla zespołu, jak to miało miejsce do tej pory. Powołałem ten projekt do życia w 2002 roku, a następny album stanowić będzie powrót do korzeni, powstanie bowiem z udziałem specjalnych gości. Wszystko wskazuje na to, że w dalszej podróży towarzyszyć mi będzie sporo znajomych twarzy".

Charlotte Wessels współtworzyła Delain od 2005 roku, użyczając swego głosu na każdym longplayu studyjnym formacji. Basista Otto Schimmelpenninck van der Oije i gitarzysta Timo Somers byli członkami zespołu od roku 2010. Muzykiem z najkrótszym stażem był Joey de Boer - perkusista grał z Delain od 2018 roku.

Ostatnim dokonaniem Delain jest "Apocalypse & Chill", szósty longplay studyjny w karierze grupy. Na płycie znalazło się trzynaście kompozycji, które wyprodukował Martijn Westerholt. Miksami zajął się Jacob Hansen, za mastering odpowiada Svante Forsback. Premiera wydawnictwa odbyła się 7 lutego 2020 roku, pod egidą Napalm Records.

Tagi: Delain
Komentarze
Dodaj komentarz »