zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 marca 2021

Necros Christos zakończył działalność

17.02.2021 20:12  autor: Verghityax, źródło: profil Necros Christos na Facebooku

Zespół Necros Christos poinformował o zakończeniu działalności. Z uwagi na pandemię wirusa SARS-CoV-2 pożegnalne koncerty, które pierwotnie miały się odbyć w 2020 roku, zostały definitywnie odwołane.

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Drodzy bracia i siostry, zwracamy się do was po raz ostatni i niniejszym, z wielkim smutkiem, ogłaszamy definitywny koniec Necros Christos.

Z uwagi na panującą na świecie sytuację zmuszeni byliśmy odwołać wszystkie pożegnalne koncerty, które planowaliśmy na rok 2020 - nie jesteśmy w stanie przełożyć ich na późniejszy termin. To była długa podróż, pełna sukcesów i porażek, mimo to jesteśmy niezmiernie wdzięczni za czas, który spędziliśmy razem: w trasie, w studiu oraz z wami, naszymi fanami.

Nigdy nie staliśmy się wielką marką, nigdy się nie sprzedaliśmy, lecz jest to właśnie coś, z czego jesteśmy dumni. Za cel zawsze stawialiśmy sobie uczciwość, wierność własnym ideałom oraz muzyce, którą tak wielbimy. Jako jednostki nadal będziemy wspierać podziemną scenę metalową i mamy szczerą nadzieję, że wszystkie aspekty świętego kultu, jakim jest heavy metal, trwać będą po wsze czasy".

Necros Christos powstał w 2001 roku w Berlinie - grupie od początku przewodził gitarzysta i wokalista Mors Dalos Ra. Pierwotny skład uzupełnił perkusista Scheol i jako duet muzycy zrealizowali debiutancką demówkę, pt. "Necromantic Doom". Od tego czasu formacja przeszła kilka zmian personalnych i pozostawiła po sobie dwie EP-ki, cztery splity, trzy longplaye studyjne i jeden koncertowy.

Ostatnim dokonaniem Necros Christos jest longplay "Domedon Doxomedon", którego premiera odbyła się 18 maja 2018 roku, pod egidą Sepulchral Voice Records. Na zawartość wydawnictwa składają się trzy płyty, których łączna długość trwania to niemal dwie godziny.

Komentarze
Dodaj komentarz »