zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 8 marca 2021

"Anhedonia" Chelsea Wolfe i Emmy Ruth Rundle

18.02.2021 16:06  autor: Verghityax, źródło: Sargent House

Chelsea Wolfe i Emma Ruth Rundle wypuściły teledysk do utworu, zatytułowanego "Anhedonia". Singiel ukazał się za sprawą Sargent House i dostępny jest na serwisach streamingowych.

Wersję demo utworu Chelsea Wolfe napisała latem 2019 roku, po czym odłożyła ją do swojego archiwum. Kiedy w 2020 roku, z powodu wybuchu pandemii, europejską trasę koncertową artystki odwołano, Chelsea Wolfe zaczęła pracować nad rozpoczętymi wcześniej projektami. Do pracy nad "Anhedonią" zaprosiła Emmę Ruth Rundle, która nagrała partię gitary i wokalu. Miksami zajął się Ben Chisholm.

Chelsea Wolfe to amerykańska wokalistka i kompozytorka, łącząca w swojej twórczości doom metal z folkiem, rockiem gotyckim i muzyką eksperymentalną. Pierwsze piosenki nagrywała w wieku dziewięciu lat, korzystając ze studia nagraniowego swojego ojca. Debiutancki album, pt. "Mistake in Parting", artystka zarejestrowała w 2006 roku, była jednak na tyle niezadowolona z jego brzmienia oraz samych kompozycji, że zdecydowała się wyrzucić go do kosza. Po tym doświadczeniu Chelsea Wolfe zrobiła sobie przerwę od muzyki, by w 2010 roku wypuścić swoje pierwsze pełnoprawne wydawnictwo, pt. "The Grime and the Glow".

Emma Ruth Rundle jest amerykańską wokalistką i kompozytorką z Los Angeles. Karierę muzyczną rozpoczęła w 2008 roku z zespołem The Nocturnes, który pozostawił po sobie EP-kę i dwa longplaye studyjne. W 2010 roku Emma wzięła udział w nagraniach do albumu "The Fear Is Excruciating, but Therein Lies the Answer" Red Sparowes, by wkrótce potem zająć się twórczością solową. Ostatnim dokonaniem Emmy jest longplay "May Our Chambers Be Full", który powstał we współpracy z Thou.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: "Anhedonia" Chelsea Wolfe i Emmy Ruth Rundle
Spike (gość, IP: 83.31.198.*), 2021-02-18 17:39:11 | odpowiedz | zgłoś
Ataraxie - 'anhedonia' to był/jest utwór... heh, choć inna muza, jak coś (doom/ death metal) a sam kawałek trwał ze 20 min. z tego co pamiętam