zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 31 stycznia 2023

"Hellfest" przeniesiony na rok 2022

21.02.2021 16:08  autor: Verghityax, źródło: profil "Hellfestu" na Facebooku

Tegoroczna edycja "Hellfestu", odbywającego się we francuskiej miejscowości Clisson, przeniesiona została na rok 2022. Nowa data wydarzenia to 17, 18 i 19 czerwca.

Judas Priest, Katowice 14.04.2012, fot. Verghityax
Judas Priest, Katowice 14.04.2012, fot. Verghityax

W oświadczeniu organizatora czytamy: "Mieliśmy nadzieję, że wszystko się ułoży, ale wydarzyło się najgorsze. Brak pewności, co do dalszego rozwoju pandemii, a także wprowadzone przez rząd regulacje, zmusiły nas do odwołania tegorocznej edycji 'Hellfestu'.

Dzięki waszemu wsparciu informacja o krytycznym stanie naszego przemysłu dotarła zarówno do opinii publicznej, jak i do mediów. Rząd zareagował błyskawicznie, organizując spotkanie pracowników Ministerstwa Kultury z przedstawicielami francuskich festiwali, aby przedyskutować zaistniałą sytuację.

Na ostatnim z takich spotkań, które miało miejsce 18 lutego, otrzymaliśmy odpowiedź. Letnie festiwale będą mogły się odbyć, ale z drastycznymi ograniczeniami: dla maksimum pięciu tysięcy siedzących uczestników, z zachowaniem dystansu. Przyjęte wytyczne sprawiają, że organizacja festiwalu w 2021 roku stała się dla nas niemożliwa, i zmuszają nas do przełożenia jubileuszowej edycji po raz kolejny. Nie winimy za to rządu. Zdajemy sobie sprawę, że względy zdrowia publicznego wymagają zachowania ostrożności, jednak rezultat jest taki sam jak w zeszłym roku - "martwe lato" dla kultury.

Nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której musielibyśmy wyłonić pięć tysięcy osób spośród sześćdziesięciu tysięcy posiadaczy karnetów, po czym usadzić ich w odpowiedniej od siebie odległości. Brzmi to jak herezja.

Podjęliśmy ciężką decyzję, nie godząc się na organizację 'Hellfestu' w nowych warunkach. Byłoby to sprzeczne z samą istotą naszego festiwalu. Wierzymy, że jesteśmy winni zapewnić uczestnikom jakość adekwatną do zapłaconej przez nich ceny".

Zakupione dotychczas karnety będą ważne w 2022 roku.

Na "Hellfest 2021" wystąpić mieli między innymi Deftones, Faith No More, System of a Down, Judas Priest, Korn, Dropkick Murphys, Volbeat, Deep Purple, Puscifer, The Offspring, Airbourne, Rival Sons i Social Distortion.

Komentarze
Dodaj komentarz »