zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 16 kwietnia 2021

The Gathering pracuje nad następcą "Afterwords"

25.02.2021 13:06  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Hans Rutten - perkusista The Gathering - poinformował, że zespół wszedł w zaawansowany etap pracy nad następcą albumu "Afterwords" z 2013 roku. Premiera płyty planowana jest na 2021 rok.

Do pracy nad swoim dwunastym longplayem studyjnym formacja zaangażowała Attie'ego Bauwa, który wcześniej pełnił rolę inżyniera dźwięku i producenta przy "How to Measure a Planet?" oraz "Home", a także odpowiada za miksy i mastering "if_then_else".

Hans Rutten komentuje: "Jak wszyscy wiedzą, pandemia trwa, ale naprawdę chcemy wydać ten album w tym roku. Celujemy w okres jesienno-zimowy, lecz wszystko zależy od postępów przy nagraniach. Oczywiście, bardzo nam zależy, aby to Silje zaśpiewała na płycie - próbujemy ją ściągnąć do Holandii w celu zarejestrowania ścieżek wokalnych. Niestety, podróżowanie jest teraz niezwykle utrudnione, więc rozważamy też inne możliwości".

Grupa została założona w 1989 roku w holenderskim Oss przez dwóch braci - Hansa i Renego Ruttenów oraz Barta Smitsa. Nazwę muzycy zaczerpnęli z filmu "Nieśmiertelny" z Christopherem Lambertem w roli głównej. Zgromadzenie oznaczało zebranie się wszystkich nieśmiertelnych pozostałych przy życiu w jednym miejscu.

Początkowo stylistyka zespołu oscylowała pomiędzy doom metalem a metalem gotyckim. Przełom w karierze Holendrów nastąpił w 1995 roku wraz z wydaniem albumu "Mandylion", ich pierwszego dokonania z Anneke van Giersbergen na wokalu. Na piątym longplayu studyjnym, zatytułowanym "How to Measure a Planet?", formacja fundamentalnie zmieniła swoje brzmienie, kierując się w stronę rocka alternatywnego.

Od 2009 roku stanowisko wokalistki w The Gathering piastuje Silje Wergeland. Zespół nagrał z nią trzy longplaye studyjne, z których ostatni, pt. "Afterwords", pochodzi z 2013 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »