zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 8 maja 2021

Primal Fear nagrał utwór z Tarją Turunen

11.04.2021 16:09  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Primal Fear zaprezentował teledysk do "I Will Be Gone", utworu nagranego wspólnie z Tarją Turunen, byłą wokalistką Nightwish. Kompozycja pochodzi ze studyjnej EP-ki o tym samym tytule. Jej premiera miała miejsce 9 kwietnia 2021 roku.

Na EP-ce znalazło się pięć kompozycji. Sesja nagraniowa odbyła się w duńskim "Hansen Studios", pod okiem Jacoba Hansena.

Lista utworów:

1. I Will Be Gone (feat. Tarja Turunen)
2. Vote for No Confidence
3. Rising Fear
4. Leave Me Alone
5. Second to None

Ostatni longplay studyjny zespołu, pt. "Metal Commando", trafił do sprzedaży 17 lipca 2020 roku za sprawą Nuclear Blast. Na płycie znalazło się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "Backyard Studios" i "Hansen Studios". Produkcją zajął się Mat Sinner - basista grupy. Za miksy odpowiada Jacob Hansen.

"Metal Commando" to pierwsze dokonanie Primal Fear z nowym perkusistą - Michael Ehre dołączył do kapeli w 2019 roku, zastępując Francesca Jovina.

Primal Fear powstał w 1997 roku z inicjatywy wokalisty Ralfa Scheepersa i basisty Mata Sinnera, po tym, jak Tim "Ripper" Owens ubiegł tego pierwszego w wyścigu o stanowisko frontmana Judas Priest. Skład grupy uzupełnili Tom Naumann na gitarze i Klaus Sperling na perkusji. Studyjny debiut powermetalowców, zatytułowany po prostu "Primal Fear", ujrzał światło dzienne w 1998 roku nakładem Nuclear Blast.

Komentarze
Dodaj komentarz »