zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 8 maja 2021

Nie żyje John Hinch, były perkusista Judas Priest

2.05.2021 19:01  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

John Hinch, były perkusista Judas Priest, zmarł 29 kwietnia 2021 roku. Muzyk miał 73 lata. Przyczyna śmierci nie została podana do wiadomości publicznej.

John Frederick Hinch przyszedł na świat 19 czerwca 1947 roku w Lichfield. Swoją karierę rozpoczął, udzielając się w takich formacjach jak The Pinch, The Generation i The Bakerloo Blues Line. Jego styl gry łączył wpływy jazzu i rocka.

W 1972 roku John Hinch dołączył razem z Robem Halfordem do zespołu Hiroshima. W maju 1973 roku K.K. Downing i Ian Hill, którzy po rozstaniu z Alem Atkinsem i Chrisem Campbellem szukali nowych ludzi do Judas Priest, byli świadkami występu Hiroshimy. Po koncercie podeszli do Johna Hincha i Roba Halforda, aby zaproponować im współpracę. Pierwszy koncert w nowym składzie miał miejsce jeszcze w tym samym miesiącu w "The Townhouse".

Na początku 1974 roku Judas Priest odbył swoją pierwszą trasę po Europie. Po powrocie grupa związała się z wytwórnią Gull Records, która zasugerowała im dokooptowanie drugiego gitarzysty. Nowym nabytkiem został Glenn Tipton z The Flying Hat Band.

W czerwcu 1974 roku kwintet wszedł do studia, aby zarejestrować materiał na swój debiutancki album, zatytułowany "Rocka Rolla". Produkcją zajął się Rodger Bain, który wówczas miał na swoim koncie pracę z Black Sabbath i Budgie. Premiera "Rocka Rolla" miała miejsce trzy miesiące później - 6 września.

Po wydaniu płyty zespół ruszył w kolejną trasę po Europie. Pomimo promocji koncertowej "Rocka Rolla" sprzedawała się kiepsko, poważnie nadwyrężając kondycję finansową kapeli. Ostatni publiczny występ Johna Hincha z Judas Priest miał miejsce w 1975 roku, w programie "The Old Grey Whistle Test". Grupa wykonała wówczas utwory "Rocka Rolla" i "Dreamer Deceiver". Wkrótce potem perkusista popadł w konflikt z Glennem Tiptonem, który uważał go za nieodpowiedniego dla dalszej kariery Judas Priest. W rezultacie John Hinch wyleciał z formacji.

Po rozstaniu z Judas Priest John Hinch podjął pracę jako menedżer, zajmując się między innymi Jameson Raid, Ulim Jonem Rothem, Fashion, The Bureau i Zeno.

Komentarze
Dodaj komentarz »