zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 19 czerwca 2021

"Endless Awakening" Desaster do odsłuchu

15.05.2021 16:43  autor: Verghityax, źródło: Metal Blade Records

Desaster opublikował utwór "Endless Awakening" z nadchodzącego longplaya studyjnego, pt. "Churches Without Saints". Wydawnictwo ukaże się 4 czerwca 2021 roku za sprawą Metal Blade Records.

"Churches Without Saints" to pierwszy album Desaster z Hontem w roli perkusisty - zastąpił on w 2018 roku Tormentora, udzielającego się na co dzień w Asphyx. Materiał zarejestrowany został w sali prób zespołu. Za produkcję, miksy i mastering odpowiada Jan Gensheimer. Okładkę przygotował Marcos Miller.

Lista utworów:

1. The Grace of Sin
2. Learn to Love the Void
3. Failing Trinity
4. Exile Is Imminent
5. Churches Without Saints
6. Hellputa
7. Sadistic Salvation
8. Armed Architects of Annihilation
9. Primordial Obscurity
10. Endless Awakening
11. Aus Asche

Desaster powstał w 1988 roku w Koblencji, w skład grupy weszli Infernal na gitarze, Creator Cassie na basie i wokalu oraz Alexander Arz na perkusji. W pierwszym etapie swojej działalności zespół funkcjonował jako trio, wzorując się na Destruction, z którego twórczości zapożyczył również nazwę - inspirację stanowił utwór "Total Desaster". Przed rozwiązaniem działalności w 1990 roku grupa zarejestrowała kilka taśm demo, jednak żadna nie została oficjalnie wydana.

Dwa lata później Desaster się reaktywował. Z dawnego składu powrócił jedynie Infernal. Do współpracy zaprosił on wokalistę Okkulto i perkusistę Luggiego, a po kilku miesiącach również basistę Odina. Jako kwartet muzycy nagrali demówki "The Fog of Avalon" i "Lost in the Ages". Pierwsze oficjalne wydawnictwo - split z Ungod - ujrzało światło dzienne w 1995 roku.

Tagi: Desaster
Komentarze
Dodaj komentarz »