zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 1 października 2023

Belzebong, Spaceslug i J. D. Overdrive w Krakowie

23.05.2021 09:24  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Zespoły Belzebong, Spaceslug i J. D. Overdrive zagrają na czwartym koncercie z cyklu "Road to Soulstone Gathering Festival 2022". Występ odbędzie się 2 września 2021 roku w "Hype Parku" w Krakowie.

Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas.

Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.

Belzebong rozpoczął działalność w 2008 roku. Niedługo później światło dzienne ujrzało demo zespołu, zawierające dwa utwory: "Bong Thrower" i "Names of the Devil". Debiutancki album studyjny grupy, pt. "Sonic Scapes & Weedy Grooves", ukazał się w roku 2011 roku.

Dyskografię Spaceslug zamyka EP-ka "Leftovers", która ukazała się 11 grudnia 2020. Na zawartość wydawnictwa składa się pięć kompozycji, które muzycy zarejestrowali w maju 2020 roku w "Jupiter Ranch Studio". Miksami zajął się Piotr Grzegorowski, za mastering odpowiada Haldor Grunberg. Na okładce wykorzystano zdjęcie Mateusza Makarskiego.

Spaceslug rozpoczął działalność w czerwcu 2015 roku we Wrocławiu. Trio muzyków zarejestrowało materiał na swój debiutancki album, pt. "Lemanis", w ciągu dwóch dni w październiku 2015 roku w "Odbiornik Studio" w Obornikach Śląskich. Produkcją i miksami zajął się Jacek Maciołek.

J. D. Overdrive promować będzie swój piąty i zarazem pożegnalny album studyjny, pt. "Funeral Celebration". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 7 maja 2021 roku za sprawą Metal Mind Productions. Materiał zarejestrowany został w "MaQ Records". Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

Poprzedni album J. D. Overdrive, pt. "Wendigo", ukazał się 20 października 2017 roku. Partie instrumentalne nagrane zostały w "Monochrom Studio", wokalne w "Satanic Audio". Za miksy i mastering odpowiedzialny jest Haldor Grunberg, który współpracował już z zespołem przy albumach "Fortune Favors the Brave" i "The Kindest of Deaths".

2.09 - Kraków, "Hype Park"
Bilety: 49 zł (pierwsze 50 sztuk), 59 zł (regularna przedsprzedaż) i 69 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »