zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 września 2021

"Summer Discomfort" po raz drugi

1.06.2021 16:20  autor: Verghityax, źródło: Southern Discomfort

Agencja Southern Discomfort zapowiedziała drugą edycję "Summer Discomfort". Wydarzenie odbędzie się 31 lipca 2021 roku na terenie "Przylądka Zabawy" w Cholerzynie pod Krakowem. Zagrają Fertile Hump, CF98, Stay Nowhere, Hiob Dylan, Diuna, Only Sons i Weedcraft.

Fertile Hump promować będzie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "The Break Up Club". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 18 czerwca 2021 roku za sprawą Anteny Krzyku.

Materiał na "The Break Up Club" powstał w warszawskim "Mustache Ministry Studio". Produkcją zajął się Marcin Klimczak. Jest to ostatnie dokonanie Fertile Hump z Maćkiem Misiewiczem na perkusji - muzyk rozstał się z zespołem w styczniu 2021 roku. Jego miejsce za bębnami zajmie Tomasz Szkiela, gitarzysta formacji. Na okładce znalazło się zdjęcie wykonane przez Małgorzatę Popinigis.

Krakowski CF98 nadal ogrywa swój piąty longplay studyjny, zatytułowany "Story Makers". Na potrzeby wydawnictwa kwintet przygotował trzynaście autorskich kompozycji oraz cover "Bleeding" Ignite. Materiał został zarejestrowany w stołecznym "Mustache Ministry Studio", premiera płyty miała miejsce 1 czerwca 2017 roku nakładem Anteny Krzyku.

W kwietniu 2019 roku Stay Nowhere wypuścił "Run" - kolejny singiel po "Kill Me", który z kolei ujrzał światło dzienne w styczniu 2019 roku. Materiał zarejestrowany został w listopadzie 2018 roku w "Czerpak Studio" pod okiem Jana Hermana, który odpowiada również za miksy. Masteringiem zajął się Bob Cooper.

Stay Nowhere pochodzi z Krakowa i gra hardcore punk. W 2016 roku ukazała się debiutancka demówka zespołu. Rok później trio wypuściło longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Stay Nowhere".

Hiob Dylan to projekt łączący country z folkiem i polskimi tekstami. Debiutancki album, zatytułowany "Muzyka krajowa", ukazał się 15 marca 2019 roku za sprawą No Pasaran Records.

Toruńska Diuna przywiezie ze sobą materiał z ostatniej EP-ki studyjnej, pt. "Piła do pomników przyrody". Na płycie znalazły się cztery utwory, które zespół nagrał w "Kongo Studio", pod okiem Jacka Stasiaka. W kompozycji tytułowej partię saksofonu wykonał gościnnie Jan Wawrzyniak z Red Scalp. Premiera miała miejsce 5 lutego 2021 roku, pod egidą Piranha Music.

Only Sons ogrywa "Lions and Unicorns", swój pierwszy longplay studyjny. Składający się z dziewięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "GalTone Studio" oraz "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga i Piotra Galińskiego. Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg. Szatę graficzną przygotował Waldemar Borowski. Już po ukończeniu sesji z zespołem rozstał się gitarzysta Adrian Pi. Jego miejsce zajął Łukasz Kursa z grupy Moanaa.

Pochodzący z Puław Weedcraft ma na swoim koncie EP-kę oraz longplay studyjny, zatytułowany "Satan's Weedcraft Heavy Spliffs". Premiera tego ostatniego odbyła się 13 lutego 2017 roku. Wydawnictwo zawiera cztery kompozycje, trwające łącznie nieco ponad trzydzieści minut. Do produkcji materiału zespół zaangażował inżyniera dźwięku Stanisława Jacaka. Autorem oprawy graficznej jest Kosa Nieciecz.

31.07 - Cholerzyn, "Przylądek Zabawy"
Bilety: 60 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »