zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 6 czerwca 2023

Fear Factory wypuścił teledysk do "Recode"

21.06.2021 16:46  autor: Verghityax, źródło: profil Fear Factory na Facebooku

Zespół Fear Factory udostępnił teledysk do utworu "Recode" z ostatniego albumu studyjnego, pt. "Aggression Continuum". Premiera wydawnictwa miała miejsce 18 czerwca 2021 roku, pod egidą Nuclear Blast.

Obraz zrealizowali Patrik Nuorteva i Tuomas Kurikka.

"Aggression Continuum" to jedenasty longplay studyjny w karierze formacji, a także ostatni zarejestrowany z Burtonem C. Bellem. Wokalista rozstał się z kapelą we wrześniu 2020 roku z powodu niejasności dotyczących finansowania albumu.

Na "Aggression Continuum" znalazło się dziesięć kompozycji. W sesji gościnnie wziął udział Rhys Fulber, wieloletni współpracownik grupy. Za miksy odpowiada Andy Sneap. Okładkę przygotował Francesco Artusato.

Lista utworów:

1. Recode
2. Disruptor
3. Aggression Continuum
4. Purity
5. Fuel Injected Suicide Machine
6. Collapse
7. Manufactured Hope
8. Cognitive Dissonance
9. Monolith
10. End of Line

Po tym, jak Dino Cazares rozpoczął zbiórkę funduszy na ukończenie nowego albumu Fear Factory, Burton C. Bell odciął się od całej akcji, utrzymując, że nie ma z tym nic wspólnego, a sam materiał jest gotowy od trzech lat. W odpowiedzi Dino Cazares opublikował sprostowanie, informując, że dodatkowe koszty są wynikiem usunięcia śladów automatu perkusyjnego i zarejestrowania wszystkich ścieżek od nowa z żywą perkusją.

W 2011 roku Burton C. Bell zawarł ugodę z Christianem Oldem Wolbersem i Raymondem Herrerą - byłymi członkami formacji - regulując kwestię korzystania z nazwy Fear Factory. Dawni koledzy wyrazili zgodę na dalsze używanie nazwy kapeli przez Burtona C. Bella. W zamian obaj mieli być dopuszczeni do udziału w zyskach. Kilka miesięcy później wokalista ogłosił upadłość. W odpowiedzi Christian Olde Wolbers i Raymond Herrera złożyli pozew, domagając się odszkodowania za złamanie warunków ugody.

Tagi: Fear Factory
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Fear Factory wypuścił teledysk do "Recode"
mikicox (gość, IP: 45.87.33.*), 2021-06-23 13:41:01 | odpowiedz | zgłoś
fajny klip, bo przeciez mogli wynajac pania tancerke ktora tanczy do piosenki na jakims betonowym osiedlu ;)
re: Fear Factory wypuścił teledysk do "Recode"
TomaszZen (gość, IP: 94.172.21.*), 2021-06-21 23:38:44 | odpowiedz | zgłoś
Chwała Dino, że się postarał wydać ten album. Kawał znakomitej muzyki. Tylko smutno, że to ostatnia płyta z Burtonem, bo nagrał kozackie partie. Jest darcie ryja i melodyjne wokalizy. Ogólnie najlepszy materiał od czasów "Mechanize".
re: Fear Factory wypuścił teledysk do "Recode"
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2021-06-21 18:33:08 | odpowiedz | zgłoś
Więc tak będzie wyglądała Finlandia, gdy Skynet opanuje świat ;)