zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 24 września 2021

Cult of Luna i Alcest w trasie po Europie

25.06.2021 16:18  autor: Verghityax, źródło: WiniaryBookings

Formacje Cult of Luna, Alcest i Svalbard wyruszą w europejską trasę koncertową, która rozpocznie się 24 lutego 2022 roku w Kopenhadze. W Polsce zaplanowano dwa występy. Odbędą się one 26 lutego w Krakowie i 27 lutego w Warszawie.

Weterani post-metalu z Cult of Luna promować będą EP-kę studyjną, zatytułowaną "The Raging River". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 5 lutego 2021 roku za sprawą Red Creek Recordings. "The Raging River" stanowi uzupełnienie ostatniego longplaya grupy, pt. "A Dawn to Fear". Na EP-ce znalazło się pięć kompozycji. W jednej z nich, pt. "Inside of a Dream", gościnnie wystąpił Mark Lanegan.

Cult of Luna powstał w 1998 roku po rozpadzie Eclipse. Grupę założyli wokalista Klas Rydberg i gitarzysta Johannes Persson. Rok później formacja zrealizowała swoją debiutancką demówkę.

Alcest nadal promuje swój ostatni album studyjny, zatytułowany "Spiritual Instinct". Płyta trafiła do sprzedaży 25 października 2019 roku pod banderą Nuclear Blast Records. "Spiritual Instinct" jest pierwszym dokonaniem Francuzów dla Nuclear Blast Records. Wcześniej grupa była związana z niemiecką Prophecy Productions. Materiał na album zrealizowany został w "Drudenhaus Studio". Za projekt okładki odpowiada Fortifem.

Svalbard to post-hardcore'owa formacja z Wielkiej Brytanii. Zespół ogrywa obecnie swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "When I Die, Will I Get Better?". Składający się z ośmiu kompozycji materiał powstał w "The Ranch Production House". Premiera odbyła się we wrześniu 2020 roku za sprawą Holy Roar Records.

26.02.2022 - Kraków, "Studio"
Start: 19:00

27.02.2022 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Start: 19:00

Komentarze
Dodaj komentarz »