zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 27 czerwca 2022

Nervosa i Decapitated na "Louder Fest"

10.07.2021 09:36  autor: Verghityax, źródło: profil "Louder Fest" na Facebooku

W dniach 24 i 25 lipca 2021 roku we wrocławskiej "Czasoprzestrzeni", mieszczącej się w Zajezdni Dąbie, odbędzie się druga edycja "Louder Fest". Na festiwalu zaprezentują się - na dwóch scenach - Nervosa, Decapitated, Las Trumien, Warbell, The Sixpounder, Ragehammer, Materia, Vane, Insidius, Mentally Blind, Valkenrag, Pandrador, Scylla, Hellhaim, Mindfak, Miecz, Thar Ai i Synapsa.

W przeciwieństwie do pierwszej edycji "Louder Fest", która była wyłącznie transmitowana w Internecie, druga odsłona festiwalu będzie zarówno dostępna dla publiczności, jak i do obejrzenia za pośrednictwem sieci.

Nervosa promować będzie "Perpetual Chaos", swój czwarty longplay studyjny. Składający się z trzynastu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Artesonao Casa de Grabación Studio" w Maladze. Produkcją zajął się Martin Furia, za mastering odpowiada Yarne Heylen. Album ukazał się 22 stycznia 2021 roku nakładem Napalm Records.

W kwietniu 2020 roku Fernanda Lira i Luana Dametto odeszły z zespołu, aby założyć własny projekt pod nazwą Crypta. Gitarzystka Prika Amaral postanowiła kontynuować działalność Nervosy - do formacji dołączyły Mia Wallace na basie, Eleni Nota na perkusji i Diva Satanica na wokalu.

Decapitated wypuścił wznowienie "The First Damned", kompilacji zawierającej materiał z pierwszych dwóch demówek grupy. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 6 czerwca 2021 roku za sprawą Nuclear Blast.

Kompilacja "The First Damned" ukazała się po raz pierwszy w 2000 roku pod egidą Metal Mind Productions. Znalazł się na niej materiał z demówek "Cemeteral Gardens" i "The Eye of Horus", a także koncertowe wykonania "Way to Salvation" i "Nine Steps" z występu na "Thrash 'Em All Festival". Wznowienie w barwach Nuclear Blast pozbawione jest zawartości koncertowej. Nową okładkę przygotował Micah Ulrich.

Sludge'owy Las Trumien promuje obecnie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Licząc umarłych". Album ukazał się 26 lutego 2021 roku za sprawą Piranha Music. Ścieżki instrumentów na "Licząc umarłych" zarejestrowane zostały we wrocławskiej piwnicy, wokale nagrano w "NN Studio". Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

Las Trumien to formacja, w której skład wchodzą wokalista Mentor i J.D. Overdrive, były gitarzysta o.d.r.a. oraz sekcja rytmiczna Sicphorm.

Zespół Warbell ogłosił w marcu 2021 roku, że pracuje nad albumem, zatytułowanym "Legacy".

Jeleniogórski Warbell założyli w 2007 roku gitarzyści Marcin "Maroon" Witeska i Piotr "Peter" Hasioli oraz basista Paweł "Bloody" Szczypka. Ostatni z nich pełnił również obowiązki wokalisty na wydanym pod koniec 2009 roku demie. Wkrótce potem, w 2010 roku, zespół zawiesił działalność. Reaktywował się w styczniu 2013 roku, z wokalistką Karoliną "Gigi" Więcek w składzie.

Wykonujący melodyjny death metal Warbell ma w dotychczasowym dorobku dwa albumy: "Havoc" ukazał się w grudniu 2015 roku, a "Plague" - we wrześniu 2019 roku. Od czasu nagrania ostatniego z nich zmieniła się większość składu. Obecnie grupę tworzą: basista Paweł "Bloody" Szczypka, wokalistka Karolina "Gigi" Więcek, perkusista Bartosz Dolewski oraz gitarzyści Kamil "Turek" Turczynowicz i Marek "Cherez" Bereda.

Ragehammer ogrywać będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Into Certain Death". Ukazał się on 18 września 2020 roku nakładem Pagan Records. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał muzycy zarejestrowali w studio "No Solace". Produkcją, miksami i masteringiem zajął się M. z Mgły. Za projekt okładki odpowiada Devinez.

The Sixpounder nadal promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "True to Yourself". Na płycie znalazło się trzynaście autorskich kompozycji, za których produkcję odpowiada Daniel Bergstrand. Premiera odbyła się 14 marca 2016 roku.

Już po wydaniu płyty z zespołem rozstali się basista Jar O'Big Bottom i gitarzysta Mike the Shredding Noodle.

"Louder Fest" w internecie obejrzeć będzie można za pośrednictwem platformy louderfest.ppv-stream.pl.

Opłata za obejrzenie koncertów w sieci wynosi 50 zł za pojedynczy dzień oraz 90 zł za oba dni.

Bilety jednodniowe kosztują 120 zł, karnet dwudniowy nabyć można za 200 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Nervosa i Decapitated na "Louder Fest"
Thrashattack
Thrashattack (wyślij pw), 2021-07-14 04:42:34 | odpowiedz | zgłoś
Do głowy dostają z tymi cenami.
Z tego zestawu tylko Nervosa godna uwagi.
70 zł to maks za dwa dni za taki zestaw kapel.