zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 5 października 2022

Europejska trasa Arkony i Tyra odwołana

20.07.2021 16:18  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Europejska trasa zespołów Arkona, Tyr i Dalriada, która miała się odbyć we wrześniu i październiku 2021 roku, została odwołana ze względów bezpieczeństwa. W Polsce planowano cztery występy: 16 września w Krakowie, 17 września w Warszawie, 18 września w Poznaniu i 19 września w Gdańsku. Bilety można zwrócić w miejscu zakupu.

Arkona nadal promuje "Khram", dziewiąty longplay studyjny w swoim dorobku. Sesja nagraniowa odbyła się w sierpniu i wrześniu 2017 roku w należącym do Siergieja Lazara "CMD Records Studio". W charakterze gości muzycy zaprosili do współpracy wiolonczelistę Aleksandra Kozłowskiego, Anatolija Pakhalenko z formacji Nytt Land i klawiszowca Roberta Engstranda. Płyta ujrzała światło dzienne 19 stycznia 2018 roku za sprawą Napalm Records.

Arkona powstała w 2002 roku w Moskwie. Od początku przewodzi jej wokalistka Masza Archipowa. Dwa lata później skład uzupełnili gitarzysta Siergiej Atraszkiewicz i basista Rusłan Rosomachierow. Debiutancki album, zatytułowany "Wozrożdienieje", ujrzał światło dzienne 20 kwietnia 2004 roku.

Dyskografię Tyra zamyka "Hel", ósmy longplay studyjny w dorobku zespołu. Album trafił do sprzedaży 8 marca 2019 roku nakładem Metal Blade Records. Na jego zawartość składa się trzynaście kompozycji, które zmiksował i zmasterował Jacob Hansen. "Hel" to pierwsze dokonanie grupy z perkusistą Tadeuszem Rieckmannem, byłym bębniarzem Dalriady. Już po sesji nagraniowej z grupą rozstał się - po kilkunastu latach współpracy - gitarzysta Terji Skibenaes.

Węgierska Dalriada rozpoczęła działalność w 1998 roku jako Echo of Dalriada, biorąc nazwę od celtyckiego królestwa, które znajdowało się na terenie dzisiejszej Szkocji i Irlandii. W roku 2006 nazwa zespołu uległa skróceniu. Węgrzy mają na swoim koncie dziesięć longplayów studyjnych. Ostatni, pt. "Nyaruto", pochodzi z 2018 roku.

Tagi: Arkona, Tyr, Dalriada
Komentarze
Dodaj komentarz »