zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 16 października 2021

Artillery na "Rock & Rose Fest"

29.07.2021 20:17  autor: Verghityax, źródło: profil "Rock & Rose Fest" na Facebooku

Organizator "Rock & Rose Fest" ogłosił gwiazdę główną ósmej edycji festiwalu - został nią duński zespół Artillery. Wydarzenie odbędzie się 21 sierpnia 2021 roku w Kutnie.

Artillery ogrywać będzie swój dziesiąty longplay studyjny, zatytułowany "X". Ukazał się on 7 maja 2021 roku za sprawą Metal Blade Records. Na "X" znalazło się jedenaście kompozycji, które zespół zarejestrował w "Medley Studio" w Kopenhadze. Do produkcji muzycy ponownie zaangażowali Sorena Andersena.

"X" to pierwszy album Artillery nagrany bez Mortena Stutzera - gitarzysta zmarł 2 października 2019 roku. Jego miejsce zajął Kraen Meier z Sacrificial.

Artillery powstał w 1982 roku. Pierwotny skład utworzyli Pete Hurricane na basie, Carsten Nielsen na perkusji, Jorgen Sandau na gitarze i Benny Petersen na drugiej gitarze. Rok później w zespole pojawili się bracia Michael i Morten Stutzerowie, który od tego momentu przewodzili grupie przez cały czas jej działalności. Po kilku przetasowaniach personalnych Artillery nagrał swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Fear of Tomorrow", z Flemmingiem Ronsdorfem na wokalu. Materiał ukazał się 9 sierpnia 1985 roku.

Tagi: Artillery
Komentarze
Dodaj komentarz »