zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 18 września 2021

Alastor, Horrorscope i Betrayer na "Rock & Rose Fest"

3.08.2021 19:45  autor: Verghityax, źródło: profil "Rock & Rose Fest" na Facebooku

Organizator "Rock & Rose Fest" w Kutnie ogłosił pełny skład ósmej edycji festiwalu. Do duńskiego Artillery, który zaprezentuje się w charakterze gwiazdy głównej, dołączyły rodzime formacje: Alastor, Horrorscope, Betrayer, Unborn Suffer i Nightmares. Wydarzenie odbędzie się 21 sierpnia 2021 roku.

Alastor, fot. materiały zespołu
Alastor, fot. materiały zespołu

Alastor pracuje obecnie nad studyjnym następcą "Out of Anger" z 2012 roku. Będzie to pierwsze dokonanie grupy z Robertem "Stryjem" Stankiewiczem od czasu albumu "Spaaazm". Wokalista powrócił do formacji w 2020 roku, po dekadzie przerwy.

Horrorscope nadal ogrywa swój ostatni album, pt. "Altered Worlds Practice". Materiał zarejestrowany został w okresie od kwietnia do sierpnia 2017 roku w olkuskim "Zed Studio" pod okiem Tomasza Zalewskiego. Zajął się on wszystkimi etapami produkcji. W sesji gościnnie udział wziął gitarzysta Sergio Klein z niemieckiego The Outside. Na potrzeby wydawnictwa zespół przygotował dziewięć autorskich kompozycji oraz cover "Wolverine Blues" Entombed. Premiera odbyła się 22 października 2017 roku nakładem Defense Records.

Dyskografię Betrayer zamyka "Scaregod", trzeci longplay studyjny w dorobku grupy i drugi po reaktywacji, która miała miejsce w 2012 roku. Na płycie znalazło się dziewięć kompozycji, w tym nagrany na nowo "Acrid Blood", który pierwotnie znalazł się na demówce "Necronomical Exmortis". Premiera płyty odbyła się 1 czerwca 2018 roku za sprawą Mystic Production.

Grindcore'owy Unborn Suffer przyjedzie z materiałem ze swojego szóstego longplaya studyjnego, pt. "Commit(ment to) Suicide". Krążek powstał w bydgoskim "Post Abortum Studios" oraz w "Brzeskim Centrum Kultury" w Brześciu Kujawskim. Za miksy i mastering odpowiada Szymon Grodzki. Album trafił do sprzedaży 26 czerwca 2020 roku, pod egidą Selfmadegod Records.

Kutnowska formacja Nightmares ma na swoim koncie debiutancki longplay, zatytułowany po prostu "Nightmares" oraz EP-kę "Pamiętaj synu mój". Obecnie muzycy pracują nad premierowym materiałem. W zespole udziela się Krzysztof Wiankowski, basista nieistniejącego już Nightmare.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Alastor, Horrorscope i Betrayer na "Rock & Rose Fest"
Fjfjd (gość, IP: 78.154.76.*), 2021-08-03 20:38:06 | odpowiedz | zgłoś
Pojawię się. Rock and rose trzyma poziom
wcześniej Venom inc., Exumer.. teraz z niezłą płytka Artillery ..stare dobre klimaty. Przednia zabawa i niedrogie piwko. Dla mnie lux