zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 24 października 2021

Trasa Tribulation i Bolzer przeniesiona na rok 2022

22.08.2021 09:25  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Europejska trasa zespołów Tribulation, Bolzer i Molassess przeniesiona została na przyszły rok. Nowa data polskiego koncertu to 2 października 2022 roku, odbędzie się on w klubie "Kwadrat" w Krakowie.

Szwedzi z Tribulation promować będą swój piąty longplay studyjny, pt. "Where the Gloom Becomes Sound". Materiał na płytę powstał w "Studio Ryssviken" pod okiem Jamiego Eltona. Miksami zajął się Tom Dalgety w brytyjskim "Psalm Studios", mastering wykonał Magnus Lindberg w "Redmount Studios". Na okładce widnieje rzeźba Fernanda Khnopffa, belgijskiego malarza i grafika. Premiera "Where the Gloom Becomes Sound" miała miejsce 29 stycznia 2021 roku.

"Where the Gloom Becomes Sound" to ostatnie dokonanie grupy z gitarzystą i współzałożycielem Tribulation - Jonathanem Hultenem. Muzyk poinformował o swoim rozstaniu z zespołem w grudniu 2020 roku.

Bolzer promować będzie swoje ostatnie dokonanie: EP-kę studyjną, zatytułowaną "Lese Majesty". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 15 listopada 2019 roku za sprawą należącej do zespołu wytwórni Lightning & Sons. Materiał zarejestrowany został w bawarskim "Five Lakes Studio" pod okiem Thomasa Taube.

Grający fuzję black i death metalu Bolzer został założony w 2008 roku w Zurychu przez dwóch muzyków: KzR na gitarze i wokalu oraz HzR na perkusji. Dwa lata później projekt zadebiutował na żywo. Pozycję duetu ugruntowały dwie wydane po sobie EP-ki: "Aura" z 2013 roku oraz "Soma" z roku 2014.

Molassess to projekt Faridy Lemouchi - siostry nieżyjącego Selima Lemouchiego. Zespół promować będzie swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Through the Hollow". Ukazał się on 16 października 2020 roku za sprawą Season of Mist. Miksami zajął się Pieter Kloos.

Molassess tworzą, oprócz Faridy Lemouchi, gitarzyści Oeds Beydals i Ron van Herpen oraz basista Job van de Zande - wszyscy oni udzielali się w ostatnim składzie The Devil's Blood. Resztę zespołu stanowią Marcel van de Vondervoort, Bob Hogenelst i Matthijs Stronks. Nazwa formacji pochodzi od tytułu ostatniej piosenki z "Earth Air Spirit Water", solowej EP-ki Selima. Projekt powstał pod koniec 2018 roku, początkowo jako jednorazowe przedsięwzięcie na życzenie organizatora "Roadburn Festival". W kwietniu 2019 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka Molassess.

2.10.2022 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 90 zł (przedsprzedaż) i 100 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »