zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Trasa Behemoth i Arch Enemy przełożona na 2022 rok

24.08.2021 13:07  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Europejska trasa zespołów Behemoth, Arch Enemy, Carcass i Unto Others przełożona została na przyszły rok. Nowa data polskiego koncertu to 19 października 2022 roku. Ponadto występ przeniesiony został z "Międzynarodowego Centrum Kongresowego" do katowickiego "Spodka". Zakupione dotychczas bilety zachowują ważność.

Behemoth, Warszawa 14.12.2018, fot. Verghityax
Behemoth, Warszawa 14.12.2018, fot. Verghityax

Behemoth nadal promuje swój ostatni longplay studyjny, zatytułowany "I Loved You at Your Darkest". Materiał zarejestrowany został w kilku różnych studiach na terenie Polski i USA, w tym w "Monochrom Studio". Sesja nagraniowa odbyła się pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio", Daniela Bergstranda, Filipa Hałuchy, Ignacego Gruszeckiego i Dariusza Budkiewicza. Miksami zajął się Matt Hyde. Za mastering odpowiada Tom Baker. Na płycie gościnnie zagrała siedemnastoosobowa polska orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, a także Siegmar z Vesanii na samplach, Michał Łapaj z Riverside na organach Hammonda oraz Jan Galbas na wokalu.

Arch Enemy ponownie odwiedzi Polskę z albumem "Will to Power", którego premiera odbyła się 8 września 2017 roku pod banderą Century Media. Gitarzysta Michael Amott i perkusista Daniel Erlandsson wyprodukowali materiał z pomocą Jensa Bogrena. Odpowiada on również za miksy i mastering.

"Will to Power" jest jedenastym longplayem studyjnym w dorobku zespołu i drugim po "War Eternal" zarejestrowanym z wokalistką Alissą White-Gluz. Zastąpiła ona na tym stanowisku Angelę Gossow. W listopadzie 2014 roku swoją przygodę z Arch Enemy zakończył Nick Cordle, a do składu dołączył Jeff Loomis, były gitarzysta Nevermore.

Carcass promować będzie swój siódmy longplay studyjny, pt. "Torn Arteries". Wydawnictwo ujrzy światło dzienne 17 września 2021 roku za sprawą Nuclear Blast. W listopadzie 2018 roku muzycy Carcass weszli do mieszczącego się w Sztokholmie "Studio Grondahl", aby zarejestrować materiał na "Torn Arteries". Okładkę przygotował Zbigniew Bielak.

W marcu 2018 roku gitarzysta Ben Ash rozstał się z Carcass po pięciu latach współpracy. Na jego miejsce pozostali muzycy zaangażowali Toma Drapera z grupy Pounder.

Amerykańska formacja Unto Others, funkcjonująca wcześniej pod nazwą Idle Hands, zapowiedziała premierę swojego drugiego longplaya studyjnego, pt. "Strength". Album ukaże się 24 września 2021 roku, pod egidą Roadrunner Records. Jednocześnie zespół wypuścił drugi singiel, zatytułowany "Downtown".

Na "Strength" znajdzie się dwanaście kompozycji, które powstały w "Redwood Studio" - sesja rozpoczęła się w czerwcu 2020 roku i dobiegła końca w kwietniu 2021 roku. Produkcją i miksami zajął się Arthur Rizk. Okładkę przygotował Adam Burke.

Komentarze
Dodaj komentarz »