zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 21 października 2021

Nie żyje Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones

25.08.2021 18:28  autor: Verghityax, źródło: rollingstone.com

Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones, zmarł 24 sierpnia 2021 roku w szpitalu w Londynie, w otoczeniu rodziny i najbliższych. Muzyk miał 80 lat. Przyczyna zgonu nie została podana do wiadomości publicznej.

5 sierpnia 2021 roku Charlie Watts poinformował, że nie weźmie udziału w amerykańskiej trasie "No Filter Tour" z powodu planowanego zabiegu medycznego. Zastąpić miał go Steve Jordan.

Charles Robert Watts przyszedł na świat 2 czerwca 1941 roku w Bloomsbury, jednej z dzielnic centralnego Londynu. Jego ojciec - Charles Richard Watts - był zawodowym kierowcą ciężarówki. Przygoda Charliego Wattsa z muzyką rozpoczęła się od jazzu, fascynowali go tacy wykonawcy jak Miles Davis, Dexter Gordon, Charlie Parker i Chico Hamilton. Już jako dziecko zaczął kolekcjonować płyty winylowe.

W 1955 roku Charlie Watts dostał od rodziców swój pierwszy zestaw perkusyjny. Uczył się na nim grać, słuchając swojej kolekcji albumów jazzowych. Aby możliwie wiernie skopiować wizerunek Charliego Parkera, przez jakiś czas kładł się spać w swoim ulubionym garniturze.

Karierę muzyczną Charlie Watts rozpoczął w grupie Jo Jones All Stars. W 1961 roku poznał Alexisa Kornera, jednego z czołowych muzyków brytyjskiej sceny bluesowej. Ten zaproponował mu dołączenie do swojej kapeli, pod nazwą Blues Incorporated, na co młody perkusista przystał, starając się pogodzić bębnienie w zespole z etatową pracą jako grafik.

Gdy Tony Chapman opuścił The Rolling Stones, muzycy zaoferowali posadę Charliemu Wattsowi. Swój pierwszy koncert z zespołem perkusista zagrał na początku 1963 roku w "Ealing Jazz Club".

W październiku 1964 roku Charlie Watts poślubił Shirley Ann Shepherd, z którą spędził całe swoje życie. Para zamieszkała nieopodal Dolton, gdzie perkusista mógł realizować jedną ze swoich pasji, jaką była hodowla koni.

Charlie Watts zagrał na wszystkich albumach The Rolling Stones. W 1989 roku grupa została wprowadzona do "Rock and Roll Hall of Fame".

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Nie żyje Charlie Watts, perkusista The Rolling Stones
Spike (gość, IP: 79.184.0.*), 2021-08-25 21:08:42 | odpowiedz | zgłoś
R.I.P.