zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 1 października 2023

Jubileuszowy koncert Brudnego Skurwiela

10.09.2021 16:37  autor: Verghityax, źródło: profil Brudnego Skurwiela na Facebooku

Brudny Skurwiel zapowiedział jubileuszowy koncert z okazji 8. rocznicy rozpoczęcia działalności. Odbędzie się on 9 października 2021 roku w klubie "Comityva 2.0" w Dąbrowie Górniczej. Występ otworzą Roadhog i Gallower.

Brudny Skurwiel, Katowice 3.02.2017, fot. Verghityax
Brudny Skurwiel, Katowice 3.02.2017, fot. Verghityax

W sierpniu 2021 roku Brudny Skurwiel wypuścił premierowy utwór "Thrashfire!". Został on zarejestrowany 14 kwietnia 2021 roku na setkę w "Studio Młyn". Podczas kwietniowej sesji nagraniowej zespół zrealizował również cover utworu Bathory, który znajdzie się na nadchodzącym wydawnictwie, zatytułowanym "Storm of Damnation - Polish Tyrants Tribute to Bathory". Album trafi do sprzedaży za sprawą Putrid Cult.

Brudny Skurwiel powstał w 2013 roku. Tworzy muzykę z pogranicza black, speed i thrash metalu. Formacja wypuściła debiutancką kasetę, pt. "Thrashing Violence!", a następnie kolejne dwie demówki ("Fuck & Thrash" i "Satanik Thrash!") oraz split z Nunslaughter na winylu. W roku 2016 skład opuścił wokalista Fapi, a jego obowiązki przejął gitarzysta Łąka.

Roadhog powstał w 2012 w Krakowie z inicjatywy czterech fanów klasycznego heavy metalu. Trzy lata później światło dzienne ujrzał debiutancki longplay "Dreamstealer", za którego produkcję odpowiada Olof Wikstrand z zespołu Enforcer. 25 lipca 2017 roku kwartet wypuścił swój drugi longplay, pt. "The Oppressors".

Tyski Gallower promować będzie swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Behold the Realm of Darkness". Płyta ukazała się 5 czerwca 2020 roku. Z myślą o wydawnictwie zespół przygotował sześć nowych kompozycji. Listę utworów uzupełniają "King of the Ashes", "Necromancer" i "Holy Light" z debiutanckiej demówki "Witch Hunt Is On" oraz "Malevolence over the Land" i "Tower of Doom" z drugiej demówki, zatytułowanej "Through the Gallows". Sesja nagraniowa miała miejsce na przełomie sierpnia i września 2019 roku w "Bestial Sound Studio". Masteringiem zajął się Patrick W. Engel, okładkę wykonał Velio Josto.

9.10 - Dąbrowa Górnicza, "Comityva 2.0"
Bilety: 30 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »