zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 3 grudnia 2023

Mastodon wróci z albumem "Hushed and Grim"

14.09.2021 13:04  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Mastodon zapowiedział premierę swojego ósmego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Hushed and Grim". Jednocześnie zespół wypuścił "Pushing the Tides", pierwszy singiel z nadchodzącego albumu. Utworowi towarzyszy teledysk w reżyserii Lorenzo Diego Carrery.

Materiał na "Hushed and Grim" muzycy zarejestrowali w "West End Sound". Za produkcję, miksy i mastering odpowiada David Bottrill. Okładkę przygotował Paul Romano, wieloletni współpracownik kapeli. Wydawnictwo trafi do sprzedaży 29 października 2021 roku za sprawą Reprise Records.

Lista utworów:

1. Pain with an Anchor
2. The Crux
3. Sickle and Peace
4. More Than I Could Chew
5. The Beast
6. Skeleton of Splendor
7. Teardrinker
8. Pushing the Tides
9. Peace and Tranquility
10. Dagger
11. Had It All
12. Savage Lands
13. Gobblers of Dregs
14. Eyes of Serpents
15. Gigantium

Ostatni longplay Mastodon, pt. "Emperor of Sand", zarejestrowany został z udziałem producenta Brendana O'Briena, z którym wcześniej Amerykanie pracowali przy "Crack the Skye". Sesja nagraniowa odbyła się w studiu "Quarry", miksy wykonano w "Henson Studios" w Los Angeles. W jednym z utworów zaśpiewał Scott Kelly z Neurosis, który od czasu "Leviathan" gościł na każdym albumie kwartetu z Atlanty. Krążek trafił do sprzedaży 31 marca 2017 roku za sprawą Reprise Records.

W lutym 2018 roku Mastodon zdobył nagrodę "Grammy" w kategorii "Best Metal Performance" za utwór "Sultan's Curse". Sam album otrzymał nominację w kategorii "Best Rock Album".

Tagi: Mastodon
Komentarze
Dodaj komentarz »