zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 24 czerwca 2024

Dark Tranquillity w trasie z Ensiferum

18.09.2021 13:23  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions, B90

Formacje Dark Tranquillity i Ensiferum zapowiedziały europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzą również Polskę. W naszym kraju zaplanowano dwa występy: 17 maja 2022 roku w Warszawie i 18 maja w Gdańsku.

Szwedzi z Dark Tranquillity promować będą swój ostatni album studyjny, pt. "Moment". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 20 listopada 2020 roku za sprawą Century Media Records.

W marcu 2020 roku gitarzysta i współzałożyciel grupy Niklas Sundin poinformował o wycofaniu się z czynnego udziału w Dark Tranquillity - powodem było zmęczenie życiem w trasie. Gitarzyści Johan Reinholdz i Christopher Amott, którzy przez trzy ostatnie lata wspierali zespół na żywo, w roku 2020 dołączyli do Dark Tranquillity na stałe.

Sesja nagraniowa do "Moment" rozpoczęła się pod koniec marca 2020 roku w "Nacksving Studios" w Goteborgu, później muzycy przenieśli się do "Rogue Music". Miksami i masteringiem zajął się Jens Bogren. Okładkę przygotował Niklas Sundin.

Dyskografię Ensiferum zamyka studyjny album, pt. "Thalassic". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 10 lipca 2020 roku za sprawą Metal Blade Records. Materiał na płytę zarejestrowany został w "Petrax Studios" i "Sonic Pump Studios". Produkcją zajął się Janne Joutsenniemi, który wcześniej współpracował z zespołem przy albumach "Victory Songs" i "From Afar". Okładkę przygotował Gyula Havancsak. Jest to pierwsze dokonanie kapeli z klawiszowcem Pekką Montinem.

Przed zaangażowaniem Pekki Montina zespół przez dwa lata wspierała - na potrzeby tras koncertowych - Laura Dziadulewicz z grupy Medeia.

17.05.2022 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 99 zł (przedsprzedaż) i 120 zł (w dniu koncertu)

18.05.2022 - Gdańsk, "B90"
Bilety: 99 zł (przedsprzedaż) i 120 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »