zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 23 maja 2022

Necromantia udostępnia wideo z tekstem do "Inferno"

7.10.2021 20:32  autor: Verghityax, źródło: profil Necromantia na Facebooku

Grecka Necromantia udostępniła wideo z tekstem do utworu "Inferno". Pochodzi on z pożegnalnego albumu, zatytułowanego "To the Depths We Descend...". Premiera wydawnictwa odbędzie się 15 października 2021 roku za sprawą The Circle Music. W Polsce dystrybucją materiału zajmie się Pagan Records.

Z myślą o "To the Depths We Descend..." zespół przygotował osiem kompozycji, w tym nagrane na nowo "Lord of the Abyss" i "The Warlock", które pierwotnie znalazły się na albumie "Crossing the Fiery Path" z 1993 roku. Okładkę przygotował Harshanand Singh. Muzycy zadedykowali swój pożegnalny longplay Baronowi Blood, współzałożycielowi grupy, który w 2019 roku zmarł na zawał serca.

Lista utworów:

1. Daemonocentric
2. As the Shadows Wept
3. Give the Devil His Due
4. Inferno
5. Eldritch
6. To the Depths We Descend...
7. Lord of the Abyss MMXXI
8. The Warlock MMXXI

Necromantia powstała w 1989 roku. Pierwotnie formację tworzyli Magus na basie, wokalu i perkusji, Baron Blood na basie i Slow Death na wokalu wspomagającym. Gitarę na debiutancką taśmę demo zarejestrował Dave P., który potem dołączył do kapeli. Materiał ukazał się 3 stycznia 1990 roku. Grecy zrealizowali jeszcze dwie demówki jako kwartet, zanim w 1993 roku skład uzupełnił Inferno na klawiszach. W pięciu muzycy weszli do "Sin Ena Studio", gdzie nagrali swój pierwszy pełnoprawny album, zatytułowany "Crossing the Fiery Path". Jest on uważany za jedno z ważniejszych dokonań greckiej sceny metalowej.

Tagi: Necromantia
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Necromantia udostępnia wideo z tekstem do "Inferno"
jogijacek (gość, IP: 95.171.112.*), 2021-10-17 22:23:33 | odpowiedz | zgłoś
Bardzo dobra plyta.przyznaje,ze wczesniej nie znalem tego kultowego zespolu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.