zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 4 października 2022

The Gathering wyda "Beautiful Distortion" w 2022 roku

10.10.2021 20:17  autor: Verghityax, źródło: profil The Gathering na Facebooku

Zespół The Gathering zapowiedział premierę swojego dwunastego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Beautiful Distortion". Wydawnictwo ukaże się wiosną 2022 roku. Pierwszy singiel zostanie udostępniony 14 października 2021 roku.

Do pracy nad "Beautiful Distortion" formacja zaangażowała Attiego Bauwa, który wcześniej pełnił rolę inżyniera dźwięku i producenta przy "How to Measure a Planet?" oraz "Home", a także odpowiada za miksy i mastering "if_then_else". Za projekt okładki odpowiada Studio Captain.

Grupa została założona w 1989 roku w holenderskim Oss przez dwóch braci - Hansa i Renego Ruttenów oraz Barta Smitsa. Nazwę muzycy zaczerpnęli z filmu "Nieśmiertelny" z Christopherem Lambertem w roli głównej. Zgromadzenie oznaczało zebranie się wszystkich nieśmiertelnych pozostałych przy życiu w jednym miejscu.

Początkowo stylistyka zespołu oscylowała pomiędzy doom metalem a metalem gotyckim. Przełom w karierze Holendrów nastąpił w 1995 roku wraz z wydaniem albumu "Mandylion", ich pierwszego dokonania z Anneke van Giersbergen na wokalu. Na piątym longplayu studyjnym, zatytułowanym "How to Measure a Planet?", formacja fundamentalnie zmieniła swoje brzmienie, kierując się w stronę rocka alternatywnego.

Od 2009 roku stanowisko wokalistki w The Gathering piastuje Silje Wergeland. Zespół nagrał z nią trzy longplaye studyjne, z których ostatni, pt. "Afterwords", pochodzi z 2013 roku.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: The Gathering wyda "Beautiful Distortion" w 2022 roku
Christophoros
Christophoros (wyślij pw), 2021-10-11 08:50:03 | odpowiedz | zgłoś
Szkoda, że nie wydają jeszcze w 2021 - taka muzyka najlepiej smakuje jesienią :)